HYPNODRONE ENSEMBLE // AN EAGLE IN YOUR MIND // OTAY:ONII // 04.05.2023 // KLUB HYDROZAGADKA

HYPNODRONE ENSEMBLE // AN EAGLE IN YOUR MIND // OTAY:ONII // 04.05.2023 // KLUB HYDROZAGADKA

4 maja 2023, Czwartek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Deerhunter Booking oraz Klub Hydrozagadka serdecznie zaprasza na wieczór w towarzystwie trzech zespołów z różnych zakątków świata. Wszystkie zespoły wystąpią po raz pierwszy w Polsce. Usłyszymy – założony w Niemczech projekt Hypnodrone Ensemble, chińsko-amerykański projekt otay:onii oraz francuski duet An Eagle In Your Mind.

HYPNODRONE ENSEMBLE [Krautrock // Space Rock // Post-Rock // Ambient][Berlin, Niemcy]
Dwóch kanadyjskich eksperymentalnych gitarzystów, Aidan Baker (Nadja) oraz Eric Quach [thisquietarmy] uformowało w 2014 roku w Berlinie projekt Hypnodrone Ensemble, wraz z akompaniamentem kilku perkusistów, dużej ilości dronów oraz polirytmii. Członkowie składu stale się zmieniają, natomiast ich line-up na 2023 rok prezentuje się następująco: poza Bakerem i Quachem zobaczymy i usłyszymy: Angelę Martinez Muñoz (nunofyrbeeswax) na perkusji, Fionę McKenzie (Helma) – perkusja, Sarę Neidorf (Aptera, Mellowdeath) – perkusja, oraz Garetha Sweeney (Caudal, Faulty Rabbit) – na gitarze basowej.
Muzyka Hypnodrone Ensemble kreuje kombinacje atmsoferycznych, shoegaze’owych tekstur z motoryką, pochłaniającymi bitami oraz psychodelicznymi performensami. Zespół zadebiutował w 2014 roku na Incubate Festival w Tilburgu (Holandia). Do tej pory wydali trzy albumy. Najnowszy krążek, “The Signal in the Signal” premierę będzie miał na wiosnę 2023 roku.
otay:onii [Post-Industrial // Art Pop // Chinese Folk Music] [Chiny // USA]
Lane Shi Otay:onii to chińska z urodzenia multimedialna performerka i artystka zamieszkująca w Nowym Jorku i Szanghaju. Po ukończeniu szkoły Berklee College of Music w 2016 roku została uhonorowana nagrodą za trzecie miejsce w kategorii “Best Vocalist” w ramach Global Music Award 2017, a także “Best Independent Artist” w ramach American Track Awards 2017 oraz “Best Sound” w ramach Audiovisual Arts Industrial Incubator Awards.
W 2018 roku uruchomiła solowy projekt debiutując krążkiem NAG. Jej dyskografię zamyka dobrze przyjęty album Míng Míng wydany w 2021 roku, który łączy chińską muzykę ludową z post-industrialem.
AN EAGLE IN YOUR MIND [Dark Folk // Folk Rock] [Francja]
www.youtube.com/watch?v=0G07PYiUbSs
An Eagle In Your Mind to duet folk rockowy powołany do życia w 2016 roku. Zespół sprawnie miksuje folkową gitarę z orientalną haromonią za sprawą analogowej perkusji i wibrujacych dronów.
Autor grafiki: This Is Madness.
Info o biletach: TBA

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →