Historie Ciała. Karolina Futyma

Historie Ciała. Karolina Futyma

3 sierpnia 2022, Środa

Centrum Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, Lublin

Start: godz. 13:00

Podziel się:

Karolina Futyma w swoich pracach ukazuje relacje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuje stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją.
Warstwy malarskie są dla niej metaforą tego, co w naturze ludzkiej tajemnicze, nieoczywiste, ukryte. Obrazy artystki prezentują zarówno tradycyjną formę wypowiedzi, nawiązując do klasycznego malarstwa jak i podejście eksperymentalne, w którym ciało wraz z abstrakcyjną materią stają się kluczowymi elementami jej twórczych rozważań.
Karolina Futyma obserwuje rzeczywistość, przenosi ją na płótno jako wątek opowieści o człowieku i jego wewnętrznym świecie, pełnym emocji, odczuć, ukrytych pragnień – tym co niewidoczne na zewnątrz.
Kurator wystawy: prof. ASP dr hab. Marek Wrzesiński
Karolina Futyma ur. w 1990 roku w Giżycku. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego wraz z aneksem w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Jacka Zdybla.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową, sztuką w przestrzeni publicznej oraz formami przestrzennymi.
Uczestniczka licznych wystaw, konkursów oraz plenerów międzynarodowych. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.
22.07 – 22.08.2022 r.
godz. WT – CZW 13:00 – 18:00, PT – NDZ 12:00 – 18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki (25.07, 01.08, 08.08, 15.08)
Wernisaż wystawy: 21.07.2022. godz. 18:00
Galeria Wystaw Czasowych +1
Bilet normalny – 5 zł | Bilet ulgowy – 3 zł | Niedziela – wystawa bezpłatna

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →