HISS: Daniel Szwed / Wrong Dials / DMNSZ

19 lutego 2023, Niedziela

Klubojadalnia Młodsza Siostra

Dobra 14/16, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

HISS collective to inicjatywa artystyczna powołana do życia na początku 2023 roku przez twórców związanych z takimi projektami jak BNNT, Moonmadness, Dynasonic, Dym Festiwal, Sejf, DMNSZ, Huba Imprint. Grupa tworzy pewnego rodzaju otwarty organizm, ewoluujący, mutujący, wraz z potrzebą chwili. To wszystko bez wyścigu o innowacyjność, nie zawsze w zgodzie ze światem, ale konsekwentnie swoimi ścieżkami.
Daniel Szwed
Współtwórca kolektywu BNNT (z Konradem Smoleńskim) z którym działają w sferze dźwięku i obrazu od 2008 roku, debiutuje solowym materiałem. W swoich poszukiwaniach stawia na oszczędny zestaw, szukując nowych faktur i barw dźwięku. Elektryfikuje bębny, na bazie rytmu zapuszcza się w technoidalne formy i metaliczne powidoki. Agresywne zagrania czasem oplata w ziarniste, dronowe pasma, kiedy indziej zahacza o quasi-metalowe formy. Niekonwencjonalnie wykorzystuje perkusję, buduje pogłos, skręca w rejony surowego techno i szorstkiej muzyki noise. Balansuje na granicy elektroakustyki, metalu i industrialu, wyznaczając sobie kierunek miarowym brzmieniem i rytualną formą.
Wrong Dials
Mateusz Rosiński w swoich działaniach dźwiękowych jest zorientowany głównie na improwizację, jednak nie stroni od działań konceptualnych, zwolennik pracy zgodnie z zasadą „minimum formy – maksimum treści”. Rosiński współtworzy szczecińsko-gorzowskie trio Dynasonic oraz kilka innych kooperacji. Jest również twórcą muzyki do spektakli oraz soundscapeó’w do wystaw artystycznych.
DMNSZ
Sprzężenia zwrotne i szumy z kaset zapętlają się we wzory. Zapomniany język. Coś jakby słychać, ale nie wiadomo co to i skąd to idzie. Obecności niewidzialne, ale wyraźnie odczuwalne. W czasach zarazy nagrał płytę o oczach, lasach, nocach, gubieniu się i obrzeżach miasta.
antennanongrata.bandcamp.com/…/dmnsz-nocturnal…
Patryk Daszkiewicz eksperymentuje z różnymi technikami nagrań i pozostającymi po nich artefaktami. Niechciane szumy, błędy wynikające z kompresji plików, buczące głośniki, dźwięki będące gdzieś na skraju rozpoznawalności, czy echo w pustym budynku. To niekończące się pole poszukiwań.
19.02.2023
START: 19:00

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →