HAGE-O + BALKON w Chmurach | Warszawa

HAGE-O + BALKON w Chmurach | Warszawa

21 marca 2024, Czwartek

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert dwóch zespołów, które ciężko porównywać do czegokolwiek, co znamy. I co ciekawe, to nie muzyka eksperymentalna, a piosenki wpadające w ucho i zostające na wieki w mózgu lub sercu (zależy od przypadku). Mimo, że HAGE-O macie szczęście co jakiś czas podziwiać w Chmurach, to warto sprawdzić, co tam nowego płodzą w chłodne wieczory. Natomiast BALKON zagra w Warszawie po raz pierwszy.
Bramka 19:00
Początek 20:00
40 zł na bramce
****************************
HAGE-O
nazywa swoje brzmienie warm-core – to dobrze oddaje charakter ich muzyki, która potrafi podnieść na sercu nawet największych cyników warszawskiej sceny niezależnej. Na pierwszych koncertach rozdawali słuchaczom śpiewniki, co było trafnym ruchem – ciężko o bardziej piosenkową muzykę. Kontrapunktowy songwriting wokalisty i gitarzysty Maćka Pepłońskiego przywodzi na myśl japońską muzykę gitarową rzędu Tricot czy The Cabs, ale jego wyjątkową liryczną i muzyczną przebojowość ciężko jest przyrównać do czegokolwiek, bo nikt na świecie wcześniej po prostu tak nie grał. To, w połączeniu z bezbłędną sekcją rytmiczną basisty Grzegorza Maciąga i perkusisty Julka Horodyskiego (Dłonie) oraz idiosynkratycznym poczuciem humoru, zdobyło HAGE-O cult following jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty długogrającej.
Ich muzyka brzmi tak, jak smakują kwaśne żelki.
SP – open.spotify.com/artist/62lJ6hETzegyVN4xXIYCop
YT – www.youtube.com/watch?v=B3FEz6J5EOU
IG – www.instagram.com/hage_o_/
*****************************
BALKON
bezwstydnie zgapia wszystko co najgorsze w Republice, wszystko co wkurza w Sonic Youth, a wokalista chciałby być Marcinem Świetlickim. Tworzą pełne ekspresji piosenki, mocno inspirowane jazzowymi harmoniami i post-punkiem, w dodatku z tekstami w rodzimym narzeczu. Świeży śląski projekt, w skład którego wchodzą:
Michał Białas – głos, gitara; Jakub Buczek (Bukowicz) – bas, drugi głos; Martin Hořák – perkusja. Również debiut płytowy mają przed sobą, ale można powiedzieć, że już rozpoczął drogę do Waszych uszu, jest po prostu nieco wyboista.
IG – www.instagram.com/balkonzepsul
YT – youtu.be/ErGc8G-VZJE?t=769
FB – www.facebook.com/balkonzepsul

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →