Grand Festival Róbrege 2022

Grand Festival Róbrege 2022

1 października 2022, Sobota

Palladium

Złota 9, Warszawa

Start: godz. 17:00

Podziel się:

Zapraszamy na Grand Festival Róbrege 2022! Tegoroczna edycja Róbrege odbędzie się 1 października w Klubie Palladium.
Lineup:
SEKATORY (Gdynia)
SWAYZEE (Warszawa)
SHASHAMANE (Śląsk/Kraków)
Waluś Kontra Kryzys (Kraków)
KIKO BUN (Londyn)
Festiwal nie zmienił swojego stylu i charakteru, będziecie mogli zobaczyć młodych zdolnych artystów prezentujących nieszablonową twórczość!
Startujemy o 17:00!
Festiwalowi towarzyszyć będzie scenografia z prac Roberta Brylewskiego i Natalii Żychskiej. W przerwach będzie można usłyszeć skład NT Collective.
Bilety w cenie 50/60zł już dostępne!
Grand Festival Róbrege jest najstarszym festiwalem muzyki alternatywnej w stolicy, jego historia sięga 1983 r. Od paru lat dedykowany zmarłemu Robertowi Brylewskiemu – wielkiej postaci polskiej sceny undegroundowej, współzałożycielowi Festiwalu (obok Sławomira Rogowskiego i Ś.P. Pawła Kelnera Rozwadowskiego). Festiwal został reaktywowany w 2013 r. przez Stołeczną Estradę.
Ideą imprezy od początku było wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, którzy nie liczą na komercyjny sukces, a ich muzyka ma pozytywny i autentyczny przekaz. Na przekór nazwie oprócz zespołów wykonujących reggae, występowały na nim grupy grające punk czy nową falę. Róbrege to wiele konwencji i inspiracji, m.in. postpukowych czy etnicznych.
Artyści związani z imprezą należą dziś do polskiej muzycznej ekstraklasy. Są to między innymi: Kayah, Muniek Staszczyk, Robert Brylewski, Tomek Budzyński, Tomek Lipiński, Maleo, Dezerter…

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →