Gorycz, Kryształ | 27.10 | Wrocław, Liverpool

Gorycz, Kryształ | 27.10 | Wrocław, Liverpool

27 października 2023, Piątek

Klub Muzyczny Liverpool

Świdnicka 37, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

PIRANHA MUSIC PREZENTUJE:
Po występach na m.in. Mystic Festival i Summer Dying Loud, zjawiskowa GORYCZ wyruszy jesienią w trasę promującą ich ostatni album “Kamienie”! Drugim wydawnictwem zespół ugruntował swoją pozycję jako jednego z ciekawszych młodych zespołów na scenie niezależnej, fenomenalnie łącząc ogromną wrażliwość i sporą dawkę emocji z surową muzyką z pogranicza black i sludge metalu. Wszystko to okraszone jest poetyckimi tekstami wokalisty – Tomasza Kuklińskiego.
Na siedmiu z ośmiu koncertów grupie towarzyszyć będą twórcy jednego z najciekawszych ostatnio debiutów post-punk / zimnej fali – stołeczny KRYSZTAŁ. W niektórych miastach pojawią się również goście specjalni: w rodzinnym Olsztynie oraz Toruniu będzie to zaprzyjaźniona KRZTA, natomiast w Krakowie – Narbo Dacal. Reszta gości zostanie ogłoszona wkrótce.
__________________________
SZCZEGÓŁY:
Data: 27 października 2023, godz. 19:00
Miejsce: Klub Liverpool – Świdnicka 37, Wrocław
Bilety:
I PULA – 40 PLN (limitowana pula)
II PULA – 50 PLN
W DNIU KONCERTU – 60 PLN
__________________________
▶ GORYCZ
(avantgarde black metal / Olsztyn)
www.facebook.com/goryczolsztyn
www.instagram.com/to_gorycz_idzie/
Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany “Kamienie” ukazał się w listopadzie, również nakładem Pagan Records i jest logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na “Piachu”.
▶ KRYSZTAŁ
(zimna fala, post-punk, shoegaze / Warszawa)
www.facebook.com/tokrysztal
tokrysztal.bandcamp.com/
Kryształ to warszawski kwartet, w którego skład wchodzą: Jakub Didkowski, czyli perkusista nieistniejącej już Diuny; Kubczak Dobrzyński na basie, Yuri Kasianenko (znany m.in. z Bastard Disco) oraz gitarzysta Hubert Kos. Zespół gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem labelu Koty Records. W 2023 zespół wydał singiel “Nieznośnie lekko żyć”, który ukazał się na winylowej składance z post-punkiem i zimną falą pt. “Najmłodsza generacja”. Aktualnie grupa pracuje nad nowym materiałem.
+ TBA
__________________________
PEŁNA TRASA GORYCZ / KRYSZTAŁ:
06.10 – Olsztyn / Scena Zgrzyt (gościnnie: KRZTA)
07.10 – Warszawa / Hydrozagadka
08.10 – Toruń / NRD (gościnnie: KRZTA)
14.10 – Jarocin / Black Waves Fest*
26.10 – Łódź / Przestrzeń
27.10 – Wrocław / Liverpool
28.10 – Kraków / Alchemia (gościnnie: Narbo Dacal)
29.10 – Katowice / Katofonia
* tylko Gorycz
__________________________
Zaprasza Piranha Music.
www.piranha-music.com/
www.instagram.com/piranha.music/
www.youtube.com/c/PiranhaMusic

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →