Gogol Bordello, 09.06.2023, Klub Stodoła

Gogol Bordello, 09.06.2023, Klub Stodoła

9 czerwca 2023, Piątek

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

TIMETABLE
Otwarcie drzwi: 18:00

Eugene Hütz urodził się w Ukrainie i jest piosenkarzem oraz liderem punkowego zespołu Gogol Bordello.
Zespoł, który charakteryzuje rzadko spotykana muzyczna siła, wyraźnie dająca o sobie znać na scenach obok System of a Down, Rancid, Dropkick Murphys, Reginy Spektor, a także nagrywająca płyty z Rickem Rubinnem i Stevem Albini.
Jako dozgonny miłośnik sceny punkowej dorastający w Ukrainie, Hütz odkrył, że jego miejsce, w którym odnajduje się najlepiej jest Lower East Side w Nowym Jorku w późnych latach 90, gdzie chodził na koncerty, a później występował w legendarnym CBGB.
Nocując w apartamencie swoich znajomych i grając akustyczne koncerty w nowjoroskich barach ukraińskich, jego zespół powiększył się i stał się 8 osobowym wielokulturowym zespołem, łącząc ze sobą wschodnie, zachodnie i latynoskie tradycje.
Hütz jest niestrudzonym obrońcą ukraińskiej solidarności, działając razem z Nova Ukraina i ArtDopomoga, który również organizuje gale charytatywne z Patti Smith, The Hold Steady, Suzanne Vega, Magnetic Fields, Matisyahu…
Hütz wystąpił także w filmach artystycznych takich jak Everything Is Illuminated (Liev Schreiber) u boku Elijah Wooda oraz Filth and Wisdom wyreżyserowanym przez Madonnę.
Gogol Bordello niedawno wydali specjalną edycję ich albumu Super Taranta! na 15 rocznicę premiery, a także ich nowy album Solidaritine, gdzie jako zespół powracają do swoich hardcorowych korzeni z powiewem świeżości.
———————————-
Gogol Bordello
9 czerwca 2023, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →