Gdzie wzrok nie sięga. Wystawa dostępna. Pracownia Justyny Olszewskiej

Gdzie wzrok nie sięga. Wystawa dostępna. Pracownia Justyny Olszewskiej

25 września 2022, Niedziela

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 17:00

Podziel się:

Dźwięki w próżni kosmicznej się nie rozchodzą, dlatego kosmos w większości wypełnia absolutna cisza. Na szczęście istnieją naukowe sposoby na rejestrację kosmicznych sygnałów, tak by były słyszalne dla naszego ucha.
Warsztaty przybliżą uczestnikom podstawy fizyki dźwięku, które pozwolą na zrozumienie kosmicznych sygnałów zarejestrowanych przez astronomów. Uczestnicy zainspirowani dźwiękami uchwyconymi przez sondy kosmiczne, radioteleskopy i inne detektory stworzą instalację, będącą odpowiedzią na tytułowe Dźwięki ciszy.
Justyna Olszewska

Projekt „Gdzie wzrok nie sięga” dedykowany jest osobom z dysfunkcją wzroku oraz widzącym. Ma charakter integracyjny oraz poznawczy. Punktem wyjścia dla projektu jest badanie i doświadczanie szeroko pojętej sztuki poprzez inne zmysły niż wzrok. Wizualność zostaje wyciszona, zaś najważniejszą rolę odgrywa doznanie sztuki za pośrednictwem zapachu, smaku, dźwięku oraz dotyku.
Spotkania będą miały charakter warsztatowy, prowadzony przez historyczki sztuki wraz z zaproszonymi artystami, tym razem z Justyną Olszewską.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
Ograniczona liczba miejsc.
Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury w Lublinie w sali prób 1.
Fotografia: Justyna Olszewska, Droga mleczna nad pustynią Atacama, Chile 2019.
Projekt „Gdzie wzrok nie sięga. Wystawa dostępna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →