Free Blues Band | Bluesowe Noce | Zielona Góra

Free Blues Band | Bluesowe Noce | Zielona Góra

20 lipca 2024, Sobota

Piekarnia Cichej Kobiety

Fabryczna 13, Zielona Góra

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Niegasnący Blask Polskiego Bluesa

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm’n’bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Oprócz Andrzeja Malcherka, gitarzysty i wokalisty, skład uzupełniają Mateusz Pawelec- gitara basowa, oraz Dariusz Kamiński na perkusji, tworząc razem zespół o solidnych fundamentach muzycznych.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Janem “Izba” Izbińskim, Sławkiem Wierzcholskim czy L. Cichońskim,. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.

www.freebluesband.pl , www.freebluesclub.pl

Sklad zespolu:

Andrzej Malcherek – guit. voc.

Agnieszka Malcherek – hammond organ

Mateusz Pawelec – bass guit.

Dariusz Kamiński – drums

Free Blues Band | Bluesowe Noce | Zielona Góra | 20 lipca 2024, Sobota, Piekarnia Cichej Kobiety

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →