Frankie Rose (US), SRSQ (US) - post punk, dream pop, shoegaze - OLD SKULL

Frankie Rose (US), SRSQ (US) – post punk, dream pop, shoegaze – OLD SKULL

5 marca 2024, Wtorek

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

www.youtube.com/watch?v=rwGpiJlCq-g
www.youtube.com/watch?v=bR07a4CSG7E
www.youtube.com/watch?v=oA520fXoIaI
Wieczór dreampopowy. Słodko-mroczne, uwodzicielskie i melancholijne melodie, podlane sosem rozmytych brzmień skąpanych w pogłosach. Klimaty pod Twin Peaks i nad zagubione autostrady. Spadkobiercy późnego Cocteau Twins, Slowdive, Mazzy Star i Julee Cruise. Dream pop, shoegaze, indie pop, elektronika.
Frankie Rose pod swoim nazwiskiem działa od roku 2009, wcześniej grała w postpunkowych i indie-rockowych zespołach Dum Dum Girls, Crystal Stilts, Vivian Girls oraz była współliderką grupy Beverly. Potem kariera solowa i siedem albumów na koncie. Na scenie niewątpliwy silniejszy element postpunkowo-energretyzujący niż na popowych płytach (patrz wideo).
www.facebook.com/heyfrankierose
SRSQ to Kennedy Aslyn (niegdyś z grupy Them Are Us Too), która zadebiutowała w 2018 albumem wydanym przez Dais Records, a Warszawę odwiedziła dwa lata temu wraz z wokalistką Riki. Dała wtedy w Pogłosie w składzie swojego trio piękny koncert, mocno emocjonalny i fantastycznie klimatyczny, po którym nie obyło się bez dwóch w pełni zasłużonych bisów.
www.facebook.com/srsqmusic
wstep: 60 zl (płatne na wejściu, gotówka)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →