Forro od podstaw

25 maja 2020, Poniedziałek

Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca.

ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków

Start: godz. 19:45

Podziel się:

Forró – Junior Arto / Renia Liszka

każdy poniedziałek, grupa od podstaw: godz. 19:45 – 21:00
każdy piątek, gr. średniozaaw.: godz. 19:15 – 20:30

Forró…
Narodziło się w północno-wschodniej Brazylii i było udanym mariażem afrykańskich i europejskich wpływów taneczno – muzycznych.
Charakteryzowało się dźwiękami akordeonu i zabumby (rodzaj brazylijskiego bębna), trójkąta i concertiny.
Ten prosty opart na dwóch podstawowych krokach taniec, wykonywany jest przez parę, która obejmując się nawzajem ściśle
poddaje te podstawowe kroki różnorakim wariacjom, obrotom, modyfikacjom. Wszystko po to, by nacieszyć serce i duszę. :)
Forro to wszakże taniec słońca! :)

———

Forró was born in the northeast of Brazil, from a mixture of African and European influences. Originally, it was characterized by the sound of the accordion, zabumba (a type of drum), triangle and the concertina, This simple two-step dance is danced by couples who hold each other closely and elaborate with turns and variations.

Prowadzący:

RENATA LISZKA
Renata tańczy od dziecka. Swoją podróż z tańcem rozpoczęła od tańców towarzyskich. Potem przyszedł czas na taniec współczesny, jazz, hip hop, afro beat. Zupełnie przypadkowo okryła Forró. I jak mówi to było jej przeznaczenie. To dla Forró wyjechała na rok do Lizbony. Tam uczyła się tańczyć w wielu szkołach tańca, uczestniczyła w licznych festiwalach i warsztatach Forró. Już w Lizbonie zaczęła prowadzić zajęcia i organizować lekcje pokazowe. Ostatnie miesiące spędziła w Brazylii poszerzając swój warsztat taneczny o różne style Forró. Jak mówi: Forró dla mnie to nie tylko taniec, to niekończące się pokłady dobrej muzyki, którą uwielbiam wyszukiwać. Forró to też historia, kultura północno-wschodniej części Brazylii, o których opowiadają piosenki. Forró to uczucie radości, które pojawia się w tańcu z drugą osobą, kiedy znika cały świat i liczy się tylko taniec i muzyka.

JUNIOR ARTO
Zdobywał i szlifował taneczne doświadczenie na ulicach i karnawałach Brazylii, warsztatach regionalnych tańców i na różnorakich warsztatach tanecznych dookoła świata. Przysposobił sobie wszystkie ludowe brazylijskie tańce takie jak forró, samba, zouk, coco and ciranda. Przez 2 lata była nauczyciele w brazylijskich szkołach tańca i na warsztatach, a od paru lat dzieli się swoim tanecznym doświadczeniem, brazylijską wrażliwością, muzykalnością i poczuciem rytmu z uczniami w naszej szkole. :)
Zouk i Forro to jego specjalność. :)

______________________________________________________
MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
NIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY – przyjdź po prostu! :)


Zobacz także