flow unit, Kwiatkowska / Pałosz / Kośmieja – koncert

flow unit, Kwiatkowska / Pałosz / Kośmieja – koncert

23 lipca 2022, Sobota

Komuna Warszawa

Emilii Plater 31, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Koncert zapowiadający „Warszawską Jesień”
Od roku 2020 największe polskie święto muzyki współczesnej poprzedzone jest koncertem anonsującym festiwalowy program. W tym roku zapowiedź wrześniowych wydarzeń przedstawi trio flow unit, którego skład tworzą wykonawcy dobrze znani na scenie muzyki nowej. Usłyszymy mocno już zadomowione w nowszym repertuarze utwory kompozytorów należących do światowej czołówki (Hurel, Iannotta, Neuwirth), rezultaty niekonwencjonalnych poszukiwań twórców z Wrocławia (Porębski, Ryczek) oraz utwór młodej ukraińskiej kompozytorki Katariny Gryvul.
Philippe Hurel – Trait d’union
Clara Iannotta – Il colore dell’ombra;
Mateusz Ryczek – „Muzyka komputerowa”
Katarina Gryvul – Taxidermia
Adam Porębski – Phantom Trio
Olga Neuwirth – Quasare/Pulsare
WYKONAWCY:
Anna Kwiatkowska – skrzypce
Mikołaj Pałosz – wiolonczela
Adam Kośmieja – fortepian
Flow w nazwie zespołu to odpowiedź na pytanie, jakie w czasie prób zadali sobie pianista Adam Kośmieja, skrzypaczka Anna Kwiatkowska i wiolonczelista Mikołaj Pałosz: Dlaczego to robimy? Dlaczego gramy utwory najambitniejsze, stawiające przed wykonawcami najbardziej wymagające zadania? Chodzi właśnie o ten flow. „O stan satysfakcji i euforii wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności” (Wikipedia).
Trio złożone ze wspomnianych instrumentalistów jest trzonem zespołu, do którego do zadań na większą obsadę dołączają inni dobrze znani na scenie muzyki nowej wykonawcy. Jako trio zespół rozpoczął działalność we wrześniu 2020 r. koncertem zapowiadającym festiwal Warszawska Jesień. W roku 2022 flow unit pojawił i pojawi się na wielu wydarzeniach z nowymi programami: na festiwalu Kody w Lublinie (maj) z programem zbudowanym wokół Księżycowego Pierrota Arnolda Schönberga, na koncercie zapowiadającym festiwal Warszawska Jesień (lipiec), na wspólnych występach z młodymi instrumentalistami w Warszawie i w Radomiu (październik), w domu Edvarda Griega w Bergen w Norwegii (listopad), w teatrze TR Warszawa i na festiwalu Audio Art w Krakowie z programem łączącym muzykę i pantomimę (listopad), na koncercie w Warszawie poświęconym kompozytorom wiedeńskim (Schönberg, Eisler, Erika Fox), którzy musieli uciec przed nazizmem (grudzień). Szczególnie ambitnym przedsięwzięciem realizowanym przez członków zespołu są adresowane do młodych wykonawców pierwsze Wakacyjne Kursy Nowej Muzyki w Bydgoszczy (przełom lipca i sierpnia). Plany na rok 2023 są przynajmniej równie bogate.
Projekt odbywa się dzięki wsparciu m.st. Warszawa.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →