Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty / Warszawa

Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty / Warszawa

10 grudnia 2022, Sobota

Palladium

Złota 9, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Najnowsze informacje o Fisz Emade Tworzywo

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.
Fisz Emade Tworzywo rusza w jesienną trasę koncertową po Polsce. Zespół w ramach trasy “Ballady i Protesty” odwiedzi 16. miast.
Płyta „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo, dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian. Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
O ZESPOLE
Fisz Emade Tworzywo od lat zajmuje ważną pozycję na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 11 płyt utrzymanych w stylistyce okołohiphopowwj. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

 

Fisz Emade Tworzywo „BALLADY I PROTESTY” Tour

5 listopada 2022 – Kraków
6 listopada 2022 – Katowice
10 listopada 2022 – Gdańsk
11 listopada 2022 – Łódź
12 listopada 2022 – Wrocław
17 listopada 2022 – Poznań
18 listopada 2022 – Bydgoszcz
19 listopada 2022 – Szczecin
10 grudnia 2022 – Warszawa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →