Finał trasy 30-lecie ILLUSION, + goście specjalni Flapjack i Decapitated | 25.02.2023 Poznań

Finał trasy 30-lecie ILLUSION, + goście specjalni Flapjack i Decapitated | 25.02.2023 Poznań

25 lutego 2023, Sobota

Klub Muzyczny B17

Bułgarska 17, Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Finał trasy 30-lecie ILLUSION, + goście specjalni Flapjack i Decapitated
Poznań – 25.02.2023 – Klub Muzyczny B17 ul. Bułgarska 17
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 79zł do 31 grudnia, od 1 stycznia 90 zł, w dniu koncertu 100 zł

Galicja Productions zaprasza na finał trasy koncertowej odbywającej się z okazji 30-lecia grupy ILLUSION. Gośćmi specjalnymi będzie grupa Flapjack i Decapitated!
Impreza finałowa odbędzie się 25 lutego 2023 w klubie Muzycznym B17 w Poznaniu.
ILLUSION to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Jego początek datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz „Lipa” Lipnicki, Jerzy „Jerry” Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś. Debiutancka płyta Illusion trafiła na sklepowe półki w 1993 rolku. Na krążku jako gości można było usłyszeć też wokalistę Grzegorza „Guzika” Guzińskiego (Ndingue, Red Rooster, później Flapjack) oraz gitarzysta Janusz Sokołowski (eks-Apteka).
Koncerty Illusion nieustannie cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród fanów w całym kraju. Zespół znany jest z tego, że przekazuje wiele energii swojej publiczności. Zespół można usłyszeć w całym kraju podczas koncertów w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.
Zespół ma na koncie takie przeboje jak „Nóż”, „Vendetta”, „Nikt”, „Kły”.
Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha i Macieja „Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Po opublikowaniu albumu „Anticult” w 2017 roku, Metal Hammer ogłosił DECAPITATED „następcą Pantery i Lamb Of God”. 27 maja Decapitated wydają nowy materiał, zatytułowany „Cancer Culture”.
Po znakomitym sezonie festiwalowym wracamy z koncertami klubowymi i trasą „CANCER CULTURE POLSKA”. „Cancer culture” na żywo wypada jeszcze lepiej niż na płycie, więc będziecie mogli stanąć twarzą w twarz z siłą tego albumu
– mówi Wacław „Vogg” Kiełtyka.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →