Festiwal „Szanty we Wrocławiu” po raz 34!

2 marca 2023, Czwartek

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Festiwal „Szanty we Wrocławiu” po raz 34!
Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu” – jeden z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali – odbędą się już po raz 34!
Miłośników żeglowania i szantowego śpiewania zapraszamy do Wrocławia w dniach 2 – 5 marca 2023 r.
Główny koncert festiwalu w sobotę odbędzie się w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej, które to miejsce poznała już żeglarska publiczność podczas poprzednich edycji . Do dyspozycji widzów będą miejsca zarówno siedzące jak i stojąco-tańczące oraz, pomocne we wspólnym śpiewaniu, bary z żeglarskimi napojami. Pozostałe imprezy festiwalowe, w tym koncerty nocne, odbywać się będą w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze pod czujnym okiem naszego krasnoludka – Neptunka!
Koncert inauguracyjny festiwalu to 40- lecie zespołu Stare Dzwony, od którego rozpoczęła się w Polsce ogromna popularność piosenek żeglarskich. Obok tradycyjnych szant będących wizytówką Starych Dzwonów, usłyszymy autorskie piosenki członków zespołu – Ryśka Muzaja, Andrzeja Koryckiego i nieżyjących już – Janusza Sikorskiego i Jurka Porębskiego, które na zawsze pozostaną w pamięci fanów żeglarskich klimatów. Marek Szurawski, oprócz występu na scenie, zaprezentuje się w roli barmana i przygotuje dla Państwa najlepsze rumowe koktaile rodem z Karaibów.
W sobotnim koncercie pod tytułem “Szantowe Przeboje Wszech Czasów” wystąpią najlepsze polskie zespoły, które zagrają najchętniej śpiewane przez kilka pokoleń publiczności piosenki żeglarskie.
Podczas festiwalu świętować będziemy 20. urodziny zespołu Za Horyzontem oraz premiery płyt wrocławskich wykonawców. Odbędzie się też koncert szanty klasycznej, tradycyjny koncert dla najmłodszych „Szanty dla Dzieci” oraz balladowy koncert Bardowie Kubryku.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →