The Hollywood Vampires: Alice Cooper, Joe Perry, Johnny Depp

Festiwal Legend Rocka 2021 | The Hollywood Vampires: Alice Cooper, Joe Perry, Johnny Depp

12 sierpnia 2021, Czwartek

Dolina Charlotty Resort & Spa

Strzelinko 14, 76-200 Słupsk, Słupsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

14 FESTIWAL LEGEND ROCKA | THE HOLLYWOOD VAMPIRES | 12 SIERPNIA 2021 | DOLINA CHARLOTTY
Legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith – Joe Perry i ikona kina – Johnny Depp połączyli swoje siły tworząc rockową supergrupę The Hollywood Vampires. Swoją muzyką i nazwą zespołu chcieli złożyć hołd rockn’rollowemu towarzystwu, z którym Alice Cooper bywał w ciemnych zadymionych barach lat 70tych.
Na koncercie można spodziewać się utworów z dwóch, bardzo dobrze przyjętych albumów zespołu: „Hollywood Vampires”, oraz „Rise”. Usłyszymy oryginalne kompozycje a także szereg coverów, będących ukłonem m.in. dla Davida Bowiego, Led Zeppelin, czy The Who.
Trzy megagwiazdy na jednej scenie dają niezwykle efektowne show godne rock’n’rollowej arystokracji.
Wkrótce po fantastycznym wykonaniu piosenki „I Want My Now” w programie The Late Late show with James Corden, amerykańska rockowa supergrupa Hollywood Vampires ogłosiła europejską trasę koncertową, która odbędzie się w lecie 2020 roku. Jednym z przystanków podczas tournée będzie Dolina Charlotty Resort & Spa gdzie w magicznym amfiteatrze będą gwiazdą podczas 14tej odsłony Festiwalu Legend Rocka.
Nowe video „I Want My Now” zawiera oryginalne nagrania zza kulis.

Istnieje możliwość zakupu specjalnego pakietu VIP, który zapewnia m.in. bilet wstępu w 1 sektorze, możliwość wykonania zdjęcia z zespołem, autograf, ekskluzywne gadżety zespołu.
Więcej informacji na www.legendyrocka.com , www.dolinacharlotty.pl
ALICE COOPER to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka. Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70, używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi. W swojej 50-letniej karierze Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów – „I’m Eighteen”, „Elected”, „Hello Hooray”, „No More Mr. Nice Guy”‚ „Only Women Bleed”, „Poison”, czy „Hey Stoopid”. Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy, jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx, czy aktorka Mea West. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nigdy nie miesza się do polityki.
JOE PERRY to jeden z najbardziej znanych i cenionych rockowych gitarzystów na świecie. Jest współzałożycielem legendarnej grupy Aerosmith, która cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili powstania w 1970 r. Razem z wokalistą Stevenem Tylerem, Joe Perry tworzy sceniczny duet porównywany do pary Jagger/Richards z The Rolling Stones. Aerosmith nagrał 20 płyt, ich sprzedaż osiągnęła ponad 150 milionów egzemplarzy. Klasyczne albumy Aerosmith to „Rocks”, “Permanent Vacation”, “Pump”, “Get A Grip” i “Nine Lives”. Joe Perry nagrał 7 płyt solowych i wziął udział w wielu sesjach i projektach jako gość specjalny.
JOHNNY DEPP należy do grona najbardziej kasowych i najbardziej ekscentrycznych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem przyniosły światowy dochód przekraczający 14 miliardów dolarów!!! Najbardziej znany jest z takich produkcji, jak saga „Piraci z Karaibów”, „Charlie i Fabryka Czekolady”, „Jeździec bez Głowy”, „Neverland”. Oprócz grania w wielkich, wysokobudżetowych produkcjach Depp pokazywał się w ambitnych filmach, jak Pluton czy Truposz. Jego zainteresowanie muzyką sięga młodzieńczych lat i Depp często powtarzał, że zawsze chciał zrobić karierę jako gitarzysta, ale mu się to nie udało. Z czasem dopiął jednak swego i zadebiutował na płycie swojego przyjaciela Shane MacGowana w 1994 r, zagrał też na płycie Oasis w 1997 r. i napisał też kilka piosenek na płyty ówczesnej żony Vanessy Paradis . W 2012 r pojawił się na albumie Aerosmith i jego przyjaźń z Joe Perrym zaowocowała założeniem zespołu Hollywood Vampires. Na nowej płycie „Rise” Depp śpiewa dwie piosenki, a jedną z nich jest słynny hit Davida Bowie „Heroes”.
Regulamin Festiwalu Legend Rocka:

REGULAMIN


Zobacz także