FellowB premiera płyty "PULSAR" + Jazxing (DJ set) / Klub ZIEMIA Gdańsk

FellowB premiera płyty „PULSAR” + Jazxing (DJ set) / Klub ZIEMIA Gdańsk

1 października 2022, Sobota

Klub Ziemia

al. Grunwaldzka 76, Gdańsk

Start: godz. 20:00

Podziel się:

MIEJSCE: klub ZIEMIA

CENY BILETÓW:
40zł przedsprzedaż
50zł w dniu koncertu
20:00 Jazxing (DJ set)
21:30 Fellow B
AFTER: Jazxing (DJ set)

Zapraszamy na premierę debiutanckiej płyty pt. ” Pulsar” Trójmiejskiego zespołu FellowB. Jako support oraz after wystąpi gdański duet producencko- djski Jazxing.
FellowB to psycho-popowy zespół inspirowany brytyjskim brzmieniem lat 80 i twórczością nurtu nowej fali. Ich muzyka to połączenie dream popu z elementami psychodeli i elektroniki. Przestrzeń wypełniają marzycielskie lo-fi’owe wokale, tworząc pulsującą i taneczną całość. Zespół został założony przez Michała Zienkowskiego oraz Tomka Sadeckiego w 2020 roku w Gdańsku.
Skład:
Michał Zienkowski – voc, guitar
Tomek Sadecki – voc, bass
Ignacy Gajewski – keys
Sławek Koryzno – drums
Jazxing to gdański duet producencko-djski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza, który zadebiutował utworem „A może by” w katalogu labelu The Very Polish Cut Outs wraz z doświadczonym Eddie C w 2014 roku. Od tamtego czasu twórczość duetu pojawiała się również pod szyldem gdańskiego wydawnictwa Polena Recordings, a także w Father And Son Records And Tapes Maćka Sienkiewicza oraz w nieistniejącym już Transatlantyku. Nie tak dawno Jazxing wydali też ciepło przyjęty remix dla kolaboracji producentów Luca Averny & Chrisa Coco dla brytyjskiego Eclectics prowadzonego przez Granta Williamsa. Obecnie, Mateusz i Jakub promują debiutancki albumu pt. „Pearls Of The Baltic Sea”, który ukazał się za prośrednictwem Higher Love Recordings z Brighton (UK) – tych 8 nowych kompozycji duetu jest autentycznym hołdem dla „kosmicznej” klasyki lat 80 i balearic popu z wczesnych lat 90. Album ukazał się 16 września, a zwiastunami były single -. „W uścisku”, „Artifacts” i „Fala”

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →