Edyta Bartosiewicz Solo Act: Poznań

11 maja 2023, Czwartek

Blue Note Jazz Club

Kościuszki 76/78, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Edyta Bartosiewicz Solo Act
11 maja 2023, godz. 20.00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań
Sprzedaż biletów ruszy na początku marca, szczegóły wkrótce.
Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem ‚The Big Beat’. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Love”, a w 1994 roku kolejna, zatytułowana „Sen”, która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne „Dziecko”, by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta „Dziś są moje urodziny”, swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.
Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią przyznano jej za album „Ten Moment”, wydany przez Eba Records w 2020 roku).
Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety (Hey – „Moja i Twoja Nadzieja”, Kazik – „Cztery Pokoje”, Krzysztof Krawczyk – „Trudno Tak”) lub też produkując im nagrania (Firebirds – album „Kolory” czy „Cisza W Jej Domu” zespołu Closterkeller)
4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty „Love” na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery.
Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju „nowego otwarcia”.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →