Dzieci i ryby głosu nie mają | Szczecin

Dzieci i ryby głosu nie mają | Szczecin

20 marca 2024, Środa

Dom Kultury Słowianin

Korzeniowskiego 7, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

“Dzieci i Ryby Głosu nie mają” to przedstawienie skupiające się na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży. Premiera odbyła się w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie 3 czerwca 2023 roku, a następnie zostało wystawione w Teatrze Animacji w Poznaniu 25 września oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie 18 grudnia. Planowane są również kolejne spektakle w Szczecinie.

Spektakl jest ważnym krokiem w otwarciu dialogu na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Przedstawienie nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka ono delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi.

Zarówno dorośli, jak i młodzież szkolna przyjęli spektakl bardzo pozytywnie. Jest to nie tylko ważne ze względu na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi po pandemii COVID-19, ale także stanowi manifest, dając głos młodzieży w sprawach ich własnych problemów i trudności w relacjach z rodzicami , nauczycielami oraz własną młodą społecznością.

Organizatorem przedstawienia jest Isobel Perera-Turostowska z Rotary Club Szczecin International oraz młodzi Rotarianie Interact Szczecin International. Ten wzruszający spektakl został profesjonalnie przygotowany przez szczecińskich aktorów Edytę Niewińską-Van der Moeren, Katarzynę Klimek i Rafała Hajdukiewicza, którzy są aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Mimo iż, aktorzy są licealistami, ich osiągnięcia sceniczne są imponujące.

Scenariusz, muzyka, taniec i gra aktorska zostały stworzone wyłącznie przez licealistów, co jest unikatowe w projekcie. Dla młodych aktorów gra na scenie i opowiadanie o swoich problemach stanowi formę terapii, a dla widowni licealnej przedstawienie jest również postrzegane jako terapeutyczne.

To wydarzenie jest wyrazem artystycznej ekspresji młodych talentów oraz skutecznie podnosi świadomość społeczną na temat ważnych zagadnień dotyczących zdrowia psychicznego.

Patronat akcji objął:

Przew. Parlamentarnego Zespołu ds. Młodzieży

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Prezydent Miasta Szczecin

Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dzieci i ryby głosu nie mają | Szczecin | 20 marca 2024, Środa, Dom Kultury Słowianin

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →