Douglas Dare

Douglas Dare

5 marca 2022, Sobota

Jassmine

Wilcza 73, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

ZMIANA DATY – z 12.03.2021 PRZENIESIONY na 5.03.2022

drzwi – 19:00
start – 20:00

Douglas Dare powraca ze swoim trzecim albumem “Milkteeth” i zagra pierwszy solowy koncert w naszym kraju! Artysta wystąpi 14.03. w klubie Jassmine w Warszawie.

Douglas Dare jest londyńskim piosenkarzem i autorem tekstów, pochodzącym z nadmorskiego miasta Bridport w południowo-zachodniej Anglii. Swoją pierwszą EP-kę „Seven Hours” Douglas wydał we wrześniu 2013 roku w wytwórni Erased Tapes, wydającej takich artystów jak Ólafur Arnalds i Nils Frahm. Została ona przyjęta z wielkim aplauzem, a sama Mary Ann Hobbes nazwała materiał “bardzo dziwnym i wspaniałym”. Od debiutu w 2014 roku płytą “Whelm”, poprzez jej znacznie mroczniejszą następczynię – “Aforger” z 2016, gwiazda Douglasa Dare’a nieustannie wznosi się coraz wyżej.

Nowy album piosenkarza należy do najbardziej intymnych w dotychczasowej karierze. Płytę wyprodukował Mike Lindsay – założyciel Tunng i połowa projektu LUMP (z Laurą Marling). “Milkteeth” ukazuje Douglasa jako pewnego siebie artystę, który nie boi się poruszać tematu jasnych i ciemnych stron młodzieńczej egzystencji. Melodie na “Milkteeth” są celowo proste: Dare chciał, aby już od pierwszego przesłuchania brzmiały znajomo. Tekstowo przywodzą na myśl styl Jeffa Buckley’a czy Leonarda Cohena. Pomiędzy tymi piosenkami znajdują się utwory instrumentalne – The Piano Room, The Stairwell, The Window – nazwane miejscami, w których zostały nagrane, momentami bezruchu i refleksji.

Muzyka Dare’a opowiada o jego własnych doświadczeniach związanych z uniwersalnymi tematami, takimi jak miłość, strata i dzieciństwo. Być może najważniejsze jest to, że muzyka Dare’a daje schronienie każdemu, kto kiedykolwiek czuł się inny lub nie na swoim miejscu. „Nigdy nie czułem się, jakbym pasował. Byłem inny, dziwny. Douglas Dare na żywo łączy akustyczne brzmienie, w tym fortepian i perkusję z muzyką elektroniczną. Inspiruje się takimi twórcami jak Portishead, Elliott Smith, Thom Yorke czy James Blake.

http://douglasdare.com/

https://www.facebook.com/douglasdaremusic/

http://instagram.com/douglasdaremusic

https://open.spotify.com/artist/0a2wpJgit9EwBAjKbHCpVX?si=vvh8D1rYRFSoj9tTtzuToQ

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

Douglas Dare | 5 marca 2022, Sobota, Jassmine

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także