Dorota Miśkiewicz i Toninho Horta światowa premiera płyty na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

Dorota Miśkiewicz i Toninho Horta światowa premiera płyty na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

14 września 2023, Czwartek

Stary Maneż

Słowackiego 23, Gdańsk

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Dorota Miśkiewicz i Toninho Horta.
Koncertowa premiera albumu Bon Amigos
na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?
14 września, czwartek, Stary Maneż,
godz. 18.00
Po gościnnym pojawieniu się w w gali Most Melanchlii na ubiegłorocznym festiwalu, jedna z najznakomitszych polskich wokalistek wraca z premierą autorskiego, międzynarodowego, ściśle siestowego projektu!
Muzyka brazylijska fascynuje Dorotę Miśkiewicz od zawsze. Jak wyznaje wokalistka – dużo bliżej jej do ciepłego południa niż do chłodnej północy. Przejawem tej sympatii jest m.in. wydana w 2008 roku płyta Caminho, której koloryt podkreśla południowe podejście do rytmu, nie tylko w sambach i bossanovach, ale i utworach zakorzenionych w jazzie.
12 lat po wydaniu Caminho Dorota ponownie wyruszyła na południe. Tym razem dosłownie. Pojechała do Rio de Janeiro, gdzie nagrała płytę z ikoną bossanovy, jednym z największych wirtuozów gitary na świecie, Toninho Horta. Inspirację stylem jego gry podkreślał niejednokrotnie Pat Metheny, z którym Horta współpracował w latach 80. Zachwytów nie szczędzili mu także współpracujący z nim przez lata Milton Nascimento, A.C. Jobim, Wayne Shorter, Herbie Hancock czy Keith Jarrett.
W mieście wiecznego słońca, podczas tygodniowej sesji nagraniowej z udziałem brazylisjkich muzyków (Michaela Pipoquinia – bas, Armando Marcala – perkusja) Dorota i Toninho stworzyli wyjątkowy materiał, który ukaże się na płycie w 2023 roku. Złożyły się na niego najpiękniejsze piosenki należące do kanonu muzyki brazylijskiej, w tym kompozycje Toninho Horty.
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że światowa koncertowa premiera tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia otworzy XIII Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat?

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →