DOM - koncert premierowy

DOM – koncert premierowy

28 stycznia 2023, Sobota

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

DOM to znajome twarze w nowej konfiguracji, kolaż brokatowych brzmień i słów ociekających sokiem z kaktusa, to transowe przestrzenie akermańskich stepów, piosenki księżniczek i ognistych rozbójniczek. Zespół wyrósł z energii protestu, z potrzeby transformacji, niezgody i gniewu na łamanie praw kobiet i narastającą polaryzację w pokojowe działanie. Marzyciele spotkali się w Szklanym Domu w Warszawie, którego prywatne mieszkania stały się sceną dla artystycznej, zaangażowanej społecznie wypowiedzi („Dziady na Mickiewicza”).
Tak narodził się Kolektyw Aurora, a wraz z nim między innymi spektakl-manifestacja pt. „Królowa Śniegu. Rytuał rozmrażania serc”, nad którym kierownictwo muzyczne objął Bartosz Weber, znany między innymi z zespołów MIR, Mitch & Mitch i Baaba. Bartosz jest autorem większości kompozycji na naszym albumie. Teksty piosenek,
których przewodnim motywem jest refleksyjna podróż w głąb siebie,
napisała Aleksandra Cieślak, autorka książek (m.in „Książki do zrobienia” i „Co wypanda, a co nie wypanda), ilustratorka, zainspirowana tekstem Andersena, wykładami Jiddu Krishnamurtiego, a także mądrością, którą niosą Rośliny-Nauczyciele.
Zagrają i zaśpiewają dla Was: Maniucha Bikont, Gaba Kulka, Natalia Przybysz , Czesław Mozil, Olga Mysłowska. W zespole znaleźli się Piotr Domagalski,
Grzegorz Tarwid, Miłosz Pękala, Michał Fetler, Tomasz Ziętek, Aleksander Orłowski, Magdalena Gajdzica, Piotr Łyszkiewicz oraz Bartosz Weber.
Na koncercie będzie można zakupić świeżutkie wydawnictwo – płytę DOM, która ukazała się nakładem Agencji
Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando we współpracy z Kolektywem Aurora.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →