Deviant Blues (US/PL) w PraCoVni

Deviant Blues (US/PL) w PraCoVni

25 maja 2024, Sobota

PraCoVnia Art-Club

Popiełuszki 16, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na wyjątkowy występ zespołu Deviant Blues, który stanowi jedno z najciekawszych zjawisk na obecnej scenie bluesowej i awangardowej.
Koncert będzie rejestrowany, więc przychodząc wspieracie inicjatywę wydania albumu długogrającego formacji. To m. in. od Waszej obecności zależy sukces tego przedsięwzięcia, dlatego tym bardziej liczymy na Was!
Zespół przygotowuje na ten występ specjalny materiał oparty na autorskich utworach Johna Cornella.
Wstęp: 30 PLN

Informacje o zespole:
Deviant Blues to kwintet łączący w swojej twórczości bluesa Delty z energią free jazzu i współczesną muzyką improwizowaną.
Repertuar zespołu, którego liderem jest pochodzący z USA John Cornell, to klasyczne bluesowe pieśni i hołd dla wielkich postaci takich jak Skip James, Robert Johnson, Muddy Waters czy Howlin’ Wolf, podlegające daleko idącym reinterpretacjom.
Równie ważną częścią repertuaru grupy stanowią autorskie utwory Cornella, które choć są bluesem przesiąknięte, zostały napisane współcześnie.
Występy Deviant Blues to wir żywiołowej improwizacji i spontanicznie powstających kompozycji okalających bluesowe tematy. W ich trakcie muzycy odważnie sięgają nie tylko do tradycji bluesa, ale także free jazzu, psychodelii, a nawet muzyki współczesnej. Dzięki temu każdy ich koncert to nowa, nieprzewidywalna przygoda muzyczna.
Skład:
John Cornell: wokal, wiolonczela elektryczna
Maciej Szwarc: gitara elektryczna
Łukasz Kacperczyk: syntezator modularny
Dominik Mokrzewski: perkusja i przedmioty
Jan Małkowski: saksofon, harmonijka ustna
#blues #jazz #freejazz #rock #psychodelia #improv

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →