Dawid Kostka Trio+ | SZCZECIN

Dawid Kostka Trio+ | SZCZECIN [ODWOŁANY]

5 marca 2024, Wtorek

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Małopolska 48, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

KONCERT ODWOŁANY

Dawid Kostka – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Wielokrotny laureat oraz uczestnik prestiżowych konkursów jazzowych: Bielska Zadymka Jazzowa (Grand Prix), Krokus Jazz Festival (Grand Prix), Jazz Nad Odrą (Nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Azoty Tarnów Jazz Contest (nagroda dla największego talentu), Przegląd zespołów Blues’owych i Jazzowych Gdyńskiego Sax Clubu (Grand Prix oraz nagroda dla najlepszego instrumentalisty), Jazz Juniors (III miejsce), Socar Montreux Electric Guitar Competition (finalista). Otrzymał również prestiżowe nagrody za całokształt twórczości – nagroda Ery Jazzu (wspólny koncert z legendą jazzu Chico Freemanem) oraz Medal Młodej Sztuki Wielkopolski w kategorii muzyka rozrywkowa. Koncertuje i współpracuje zarówno z artystami ze świata jazzu jak i szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Podczas koncertu kwintetu jazzowego Dawida Kostki zostaną zaprezentowane utwory z płyty Progression, a także premierowe utwory!

PRASA:

“Do historii następnych dwudziestu lat Ery Jazzu przejdzie wspólne wykonanie dwóch utworów przez Reginę Carter i Dawida Kostkę. Wybitna skrzypaczka i mający zadatki na wybitność, ale już wyjątkowy gitarzysta grali jak równy z równym. Szczególnie dało się to posłyszeć w drugiej kompozycji, która stworzyła możliwość prezentacji solówki instrumentalnej naszego krajana”.

Dominik Górny, Nasz Głos Poznański

“Czytelna melodyka autorskich kompozycji Dawida Kostki stanowi idealną równowagę dla spontanicznie kreowanych improwizacji oraz fantazyjnych gitarowych i saksofonowych solówek. Zagrany z werwą i entuzjazmem nowoczesny jazz Dawida Kostki, to muzyka bardzo komunikatywna i przyswajalna, utrzymana przy tym na najwyższym europejskim poziomie”.

Robert Ratajczak, Jazz Forum

Dawid Kostka Trio+ | SZCZECIN [ODWOŁANY] | 5 marca 2024, Wtorek, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Biletomat.pl
80 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →