Da Vosk Docta / Ebola Ape / Warsztatowicze

Da Vosk Docta / Ebola Ape / Warsztatowicze

30 września 2022, Piątek

Klub Ziemia

al. Grunwaldzka 76, Gdańsk

Start: godz. 18:30

Podziel się:

Zapraszamy Was na szczególne wydarzenie w ramach cyklu koncertów warsztatowiczów.
Tym razem w roli headlinera wystąpi Da Vosk Docta – pochodzący z Wrocławia producent muzyczny, MVP polskiego bassu oraz trendsetter beatowych brzmień. Od wielu lat urzeka fanów elektroniki swoimi dopracowanymi i ambitnymi instrumentalnymi projektami, odnosząc spore sukcesy zarówno w Polsce jak i za granicą. Po wydaniu 5 instrumentalnych albumów oraz wielu singli, które zebrały miliony odtworzeń w serwisach strumieniowych oraz zapełniły klubowe parkiety, Docci zdecydował się na wydanie albumu producenckiego, zapraszając do współpracy luminarzy polskiego rapu. W ten oto sposób w 2021 ukazał się długogrający krążek pt. Opal Black. DVD nie ogranicza się jednak do jednego gatunku i planuje wydawanie muzyki zarówno instrumentalnej jak i we współpracy z wokalistami i wokalistkami.

Występ Da Vosk Docta to jednak nie wszystko, co mamy do zaoferowania tego wieczoru.
Ebola Ape – Producent/ beatmaker obracajacy sie w klimatach dub, minimal, lofi, ambient. Ma na koncie blisko 10 wydawnictw, grał na festiwalach w Polsce, Europie i Południowej Afryce. Przez wiele lat ukrywał swoja twarz pod maska goryla. Choć przeszedł częściowe uczłowieczenie, nadal ceni swoja anonimowość. Klubowego seta zagra na analogowych maszynach samplujących.
W ramach koncertu wystąpi również grupa uczniów Maćka Wojcieszkiewicza, która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton. 30 września uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje kompozycje oparte na tym właśnie DAWie.
Czy kilka miesięcy to wystarczająco dużo żeby poznać narzędzie i w sposób twórczy je wykorzystać? Czy również zupełni amatorzy są w stanie stworzyć komunikatywną i angażującą formę? Czy wśród nich znajdą się przyszli producenci?
Do koncertów będą wizualizacje na żywo, kolejnych absolwentów tym razem sztuk wizualnych. Ich autorami są podopieczni Gary Garnowski, którzy przeszli przez kurs z VJ’ingu, mappingu 3D i obsługi Resolume Arena.
Bilety: 20 zł
Dostępne na bramce w dniu koncertu
Bramka: 18:30
Rozpoczęcie koncertów: 19:00
Podczas koncertu będą prowadzone zapisy na kolejne warsztaty z homerecordingu/produkcji muzycznej ze Stendkiem. Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia ślijcie na: gama@gak.gda.pl
DA VOSK
Web: davoskdocta.pl/
Instagram: www.instagram.com/davoskdocta_docci/
Facebook: www.facebook.com/DaVoskDoctaOne/
Twitter: twitter.com/davoskdocta / Spotify: open.spotify.com/artist/0eVFGwSvttHQvGrdcKXbW2…
Ebola Ape
solarphenomena.bandcamp.com/…/the-glow-of-the…
ebolaape.bandcamp.com

Maciej Wojcieszkiewicz
Urodzony 12 grudnia 1981. Od roku 2009 absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy album pod tytułem „Touch”, promowany teledyskiem stworzonym przez Michała Magdzińskiego pod tym samym tytułem. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Opeńer, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracował z Reni Jusis , której wyprodukował dwie płyty „BANG!” oraz najnowszą „ĆMA” za album „BANG!” otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim ( Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów
„Little Giant”. Album promują 2 teledyski – nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje ”Little Giant” oraz „Wandering” z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. Stendek z Jackiem wspólnie tworzyli także skład koncertowy Reni Jusis. W sierpniu 2019 roku wspólnie z odnoszącą sukcesy wokalistką Rosalie stworzył utwór „Więcej” który reklamował jesienną ramówkę TVN. W lutym 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem „Shroom”, dla wytwórni Coastline Northern Cuts. Album „Shroom” był nominowany do Fryderyka 2021 w kategorii elektronika. Od wielu lat współpracuje z jednym z najważniejszych studiów kreatywnych w Polsce TOFU Studio, tworząc dla nich muzykę do filmów i animacji. Od początku 2021 roku tworzy kanał na serwisie You Tube o nazwie „Soundtrack of the Woods”, w którym publikuje filmy z leśnych wypraw, ilustrując je muzyką. Stendek prowadzi również warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.
Facebook: www.facebook.com/stendekmusic
Instagram: www.instagram.com/maciejstendek
Instagram zespołu LASY: www.instagram.com/lasylasylasy
Kanał na YouTube „Soundtrack of the Woods” www.youtube.com/channel/UC-dGq2BDhnvAP0cMETpJBHA

Michał “Gary” Garnowski
Urodzony 8.09.1987. Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta wizualny – jego głównym polem eksploracji jest wideo, projekcja, światło oraz ruch. Wystepuje regularnie jako VJ, miksując tworzone przez siebie animacje w czasie rzeczywistym z muzyką graną na żywo. Swoje umiejętności prezentował na licznych koncertach i wydarzeniach w Polsce i za granicą m. in. na Open’er Festiwal, Mama Vilnius Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą, Soundrive, Biedowo Music Festival. Najlepiej czuje się, improwizując, co zaczerpnął od jazzmanów z ktorymi najczęściej występuje. Pracuje także przy projektach komercyjnych tworząc mappingi 3D i projekcje wielkoformatowe, animacje, motion design, montaż. Swoim doświadczeniem dzieli się jako asystent w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa oraz prowadzący przedmiot Generatywna Manipulacja Obrazem na Wydziale Intermediów w alma mater, oraz na prowadzonych warsztatach. Prywatnie wielbiciel rowerów i kawy.

Miejsce wydarzenia: Klub Ziemia, aleja Grunwaldzka 76, 80-244 Gdańsk.
Organizator: Gama GAK

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →