CZARNY BEZ / DERWANA / ARIADNE'S THREAD / LIKHO | Warszawa | VooDoo Club

CZARNY BEZ / DERWANA / ARIADNE’S THREAD / LIKHO | Warszawa | VooDoo Club

22 marca 2024, Piątek

VooDoo Club

Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65), Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Serdecznie zapraszamy do warszawskiego klubu VooDoo, gdzie 22 marca wystąpią cztery świetne zespoły polskiej sceny folk-rockowej i folk-metalowej : Czarny Bez, Derwana, Ariadne’s Thread oraz Likho
VooDoo Club [ stage 2 ]
Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65),
01-242 Warszawa
Wejście – 19:00
Start – 19:30
Bilety:
– 50 PLN ( dostępne na wejściu w dniu koncertu, płatne gotówką )
Zagrają :
• CZARNY BEZ
• DERWANA
• ARIADNE’S THREAD
• LIKHO
——————-
Wspierają Nas :
Strefa Music Art / Kraken Magazine / Komis Goth Metal Punk / Trzy Winyle / Music Wolves / RadioWid / Gniazdo / Radio Prorock / Strefa Music Arta / ISAP / Folkmetal PL
*******************
▶ CZARNY BEZ – Industrial Folk Metal – Skarżysko-Kamienna, PL
FB : www.facebook.com/grupaczarnybez
IG : www.instagram.com/czarnybez__official
TT : www.tiktok.com/@czarnybezband
WWW : www.czarnybez.com.pl
Spotify : open.spotify.com/album/3Uo3p0ZALPCebLg9zcSVbT
CZARNY BEZ zaprasza w muzyczną podróż do czasów nieznanych lub zapomnianych, opowieści o prasłowiańskiej duchowości, zwyczajach i demonologii.
Mocne metalowe riffy, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy. Stroje sceniczne w nurcie goth, steam punk i dehumanizujące maski męskiej części zespołu nawiązują do alternatywnej historii kwartetu osadzonej w apokaliptycznym świecie, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie znów wracają do plemiennego ustroju, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich.
To istny słowiański „Mad Max” w cybernetycznej epoce żelaza.
Czarny Bez – promuje swój album „Ludzie, duchy, bogi” (wyd. Via Nocturna 2022).

****
▶ DERWANA – Rock Słowiański – Warszawa, PL
FB : https://www.facebook.com/Derwana.official
YT : https://www.youtube.com/@derwana.official6064
IG : https://www.instagram.com/derwana.official
Derwana to autorski zespół muzyczny założony przez Magdę Przychodzką, która od samego początku pełni funkcję głównej wokalistki, kompozytorki oraz autorki większości tekstów.
Zespół w swej twórczości inspiruje się bogatą mitologią słowiańską i dawnymi obrzędami. Nasza muzyka to połączenie mocnych brzmień folk rocka oraz mistycyzmu kultury słowiańskiej, co tworzy niepowtarzalny klimat.
A sama Derwana?
Derwana to mitologiczna bogini, której kult był związany z lasem i muzyką. Według legend, była piękną kobietą o długich, jasnych włosach, ubraną w szaty ze skóry i liści, a jej głowę zdobiły łanie rogi. Twarz miała spokojną i łagodną, a oczy błyszczały jak złote gwiazdy…

****
▶ ARIADNE’S THREAD – Folk Metal – Kraków, PL
FB : www.facebook.com/ariadnesthreadofficial
IG : www.instagram.com/ariadnesthread_official
BC : ariadnesthread1.bandcamp.com
YT : www.youtube.com/@ariadnesthread3609
Ariadne’s Thread to nietuzinkowy projekt muzyczny, stworzony w
Krakowie przez wokalistkę i multiinstrumentalistkę Adriannę Zborowską.
Twórczość zespołu oparta jest na wykorzystaniu rozmaitych tradycyjnych instrumentów, a także na różnorodnych inspiracjach poszczególnych członków grupy. Ich próba świeżego spojrzenia na muzykę folkową poprzez łączenie nowoczesnego, metalowe brzmienia z archaicznymi dźwiękami, tworzy niepowtarzalny klimat.
Utwory Ariadne’s Thread nawiązują do mrocznego i tajemniczego europejskiego folkloru, wywodzącego się z muzyki średniowiecznej, renesansowej, skandynawskiej i celtyckiej z elementami pierwotnego, pulsującego transu i energetycznego rocka i metalu.
Po wydaniu w 2019 roku debiutanckiej EPki „From The Very Beginning”, zespół zagrał serię koncertów, a także występował na różnych polskich festiwalach. Ponad to, twórczość Ariadne’s Thread można było usłyszeć w RockRadio Lublin. Nazwa Ariadne’s Thread pojawiła się także w wielu muzycznych portalach.
Na początku lockdown’u w 2020 roku, skład opuściły trzy czwarte
zespołu, co pozwoliło wokalistce Adriannie na zmianę kierunku, w którym Ariadne’s Thread podążył. Ada wprowadziła do swojego świata czterech nowych muzyków. Do składu dołączyli: Sebastian Najder (Gitara akustyczna, chórki), Hubert Kalinowski (Gitara elektryczna), Adam Barry (Gitara basowa) & Pawel Czartoryski
(perkusja). Od tego momentu Ariadne’s Thread stało się świeżym, folkowym zespołem z metalowym zacięciem, dzięki czemu zyskali jeszcze większą przestrzeń i wolność do kreacji. Dodatkowo, za sprawą eklektycznego instrumentarium mogą zagrać na każdej scenie – od niewielkich klubów, po stadiony.

***
▶ LIKHO – Melodic Death Metal / Folk Metal – Warszawa, PL
FB : www.facebook.com/Likhoband
IG : www.instagram.com/likhoband
YT : www.youtube.com/@likho8219
BC : likhoband.bandcamp.com
Likho to projekt, który łączy folkowe brzmienie z zaciekłością fińskiego death metalu oraz metalcore’u, choć w ich muzyce znaleźć można więcej interesujących smaczków z innych gatunków muzyki metalowej, stąd oryginalne mroczne i jednocześnie współczesne brzmienie formacji. Do tego dobrze osadzone teksty o tajemniczych słowiańskich bogach, odległych pogańskich czasach, historii i mitologii Słowian.
Ich debiutanckie wydawnictwo – „I am the end” to mroczna, energetyczna dawka spektakularnego metalowego brzmienia okraszonego zarówno brutalnym growlem, jak i melancholijnym męskim głosem, który we współczesny sposób opowiada o naszych słowiańskich korzeniach, jednocześnie nie stroniąc od komentowania współczesności.

*************************************************
WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRE ZAKUPIŁY W PRZEDSPRZEDAŻY BILETY NA KONCERT ŁYSEJ GÓRY, VELESARA I LIKHO
To wydarzenie jest osobną imprezą. Bil ety zakupione na pierwotny koncert nie będą honorowane i należy je zwrócić. W razie pytań prosimy o kontakt z oryginalnym organizatorem ( ŁYSA GÓRA)
*************************************************
————————————
Osoby poniżej 16 roku życia wpuszczane będą wyłącznie z rodzicem / opiekunem prawnym
Osoby w wieku 16-18 lat będą wpuszczane za pisemną zgodą rodzica / opiekuna prawnego

REGULAMIN KLUBU dostępny pod adresem
www.voodooclub.pl/strona/regulamin

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →