Clan of Xymox

Clan of Xymox | Zabrze

22 kwietnia 2023, Sobota

CK Wiatrak

Wolności 395, Zabrze

Start: godz. 20:00

Podziel się:

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Legenda mrocznych brzmień zagra w Zabrzu 22 kwietnia 2023!

CLAN OF XYMOX to zespół doskonale znany polskim fanom za sprawą audycji Tomasza Beksińskiego oraz dzięki licznym występom zarówno w klubach jak i na festiwalach.
Muzyka CLAN OF XYMOX to fantastyczne, głębokie i mroczne brzmienia inspirowane dokonaniami takich grup jak Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów jest o wiele barwniej zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych).
Do klasyki gatunku zapisały się takie albumy jak Clan of Xymox i Medusa.
Z czasem muzyka ewoluowała w kierunki rocka gotyckiego co sprawiło, że koncerty CoX są pełne różnorodnych i klimatycznych brzmień.
Ich najnowsze płyty to All I Ever Know (2020), Spider on the Wall (2020) oraz Limbo (2021).

Grupa uważana za klasyków dark wave powstała w holenderskim mieście Nijmegen w 1981 roku.
Początkowo działa jako duet w składzie: Ronny Moorings (instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew) oraz Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew).
Od momentu podpisania kontraktu z 4AD nagrali wiele albumów docenionych przez fanów i dziennikarzy.
Zespól koncertował zarówno w dużych halach koncertowych jak i małych klubach.
Clan Of Xymox na żywo występuje w składzie : Ronny Moorings : vox, gitara melodyka, Mojca : bass. Mario : gitara / bass. Sean : Keys , wokale . Daniel : instrumenty klawiszowe.
Liderem zespołu od samego początku pozostaje Ronny Moorings, który komponuje i nagrywa utwory we własnym studiu The Torture Chamber

Na koncercie z pewnością nie zabraknie klasycznych pozycji jak i najnowszych kompozycji.

Zapraszamy!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Clan of Xymox | Zabrze | 22 kwietnia 2023, Sobota, CK Wiatrak

Biletomat.pl
89 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →