Ciśnienie na poezję – monodram

22 września 2022, Czwartek

Akcelerator Kultury

Nowy Świat 2a, Kalisz

Start: godz. 18:30

Podziel się:

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Ciśnienie na poezję – monodram „Cień” Kamili Sammler

Zapraszamy na monodram Kamili Sammler „Cień” według „Cieni. Eurydyka mówi” Elfriede Jelinek. Wydarzenie odbędzie się 22 września o godz. 18:30 w Akceleratorze Kultury. Zaraz po monodramie będzie można obejrzeć wystawę fotografii Kamili Sammler „jaCień”.

Elfriede Jelinek oddaje głos „milczącej” – Cień to tekst inspirowany mitem o Orfeuszu i Eurydyce. Eurydyka z tekstu Jelinek, to żona gwiazdora, która ma obsesję na punkcie swojej urody i postrzegana jedynie jako ozdoba swojego męża, postać pozbawiona własnej autonomii.

Sammler w monodramie „Cień” oddaje Eurydyce całą swoją cielesność, opowiadając jej historię, zmysłowo, delikatnie, aksamitnie i dynamicznie jednocześnie. To intymna opowieść o kobiecej podmiotowości, granicach pomiędzy życiem a śmiercią, światłem a ciemnością. Sammler wykorzystuje niezwykłe środki wyrazu, w tym wykonane przez siebie fotografie, obrazy odgłosy i cienie. Sama zaś gra aktorki jest po prostu hipnotyzująca. To pokaz aktorskiej wirtuozerii najwyższej próby.

To wyjątkowa okazja dla kaliskiej publiczności – spektakl „Cień” zostanie zagrany tylko raz.

CIEŃ na podstawie „Cienie. Eurydyka mówi:” Elfriede Jelinek
opracowanie i realizacja – Kamila Sammler
wizualizacja – Sergiusz Sachno
muzyka i dźwięk – Eryk Kotys
w Cieniu – Grażyna Walasek i Ireneusz Czop
Kamila Sammler jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. W 1981 r. ukończyła krakowską PWST i rozpoczęła pracę w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Rok później przeszła do Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, w którym (z przerwami) gra do dzisiaj.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!Ciśnienie na poezję – monodram | 22 września 2022, Czwartek, Akcelerator Kultury

Biletomat.pl
15 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →