Cicha dziewczyna - Kinowy Dzień Dziecka w DK “Krzemień”

Cicha dziewczyna – Kinowy Dzień Dziecka w DK “Krzemień”

1 czerwca 2024, Sobota

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 17:30

Podziel się:

Kinowy Dzień Dziecka w DK “Krzemień”

godz. 17:30 – “Cicha dziewczyna” (The Quiet Girl, Irlandia 2022, 95’)

REŻYSERIA: Colm Bairead

OBSADA: Carrie Crowley, Andrew Bennett, Catherine Clinch

Młoda, zamknięta w sobie Cáit wprowadza się do swoich krewnych na wsi, gdzie po raz pierwszy doświadcza bliskości, która zmienia jej spojrzenie na świat.

„Cicha dziewczyna” to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.

Seans filmowy poprzedza prelekcja, przygotowana i wygłoszona przez Krzysztofa Spóra.

Cicha dziewczyna – Kinowy Dzień Dziecka w DK “Krzemień” | 1 czerwca 2024, Sobota, Dom Kultury

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →