BUNT: Mehr is Mehr

BUNT: Mehr is Mehr

15 października 2021, Piątek

Schron

Stanisława Taczaka 10, Poznań

Start: godz. 23:59

Podziel się:

Nazwa “Bunt” to gra polskiego i niemieckiego znaczenia tego słowa (niem. 'kolorowy'). Buntujemy się wobec ataków na piękno różnorodności, z którą nie radzą sobie smutni prawicowi ekstremiści. Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla afirmacji człowieczeństwa w każdym jego przejawie. Cykl zdominowany jest muzycznie przez przedstawicieli społeczności LGBTQ+ i ich aktywnych sprzymierzeńców.
Po dwóch bardzo udanych edycjach we Wrocławiu, na zaproszenie Schronu BUNT odwiedza Poznań. Przytulne zakamarki bunkra z czasów czyhającej nuklearnej zagłady są idealną przestrzenią na wyzwolenie najskrytszych odcieni własnej osobowości.
Na poprzedniej edycji głównym gościem był Coco Berlin – niezwykły DJ, weteran berlińskiej sceny, który nie należy do osób afiszujących się ze swoją seksualnością. Eksponowanie takich artystów, jak Coco, uświadamia, że ludzie LGBT to nie tylko ci najbardziej wyraźni, zirytowani do jaskrawości dyskryminacją i pomijaniem, krzyczący o swoim istnieniu zachowaniem i ubiorem.
Dziewczyny zdobiące pierwsze poznańskie wydanie BUNTu nie byłyby w stanie ukryć łączącego je uczucia nawet jakby się starały. Ich więź jest niemal namacalna, gdy z ich przyprawiających o ciarki setów iskrzy moc dwóch dusz połączonych potężną energią. Mehr is Mehr to dwie niezwykłe kobiety, które niejednokrotnie dały już poznać polskiej publiczności swój niepowtarzalny styl epickiego, pędzącego techno, pełnego melodii i barw. Nie zmarnujcie okazji i dajcie się im porwać 15. października.

Jednak BUNT to nie tylko impreza. Przed częścią taneczną m.in. panel dyskusyjny, na którym porozmawiamy z gośćmi z Niemiec i Francji, porównując trudności funkcjonowania osób nieheteronormatywnych w różnych obszarach dzisiejszej Europy.
Zapraszamy wszystkich z otwartą głową, jak i tych chcących swoją głowę otworzyć, by wyzbyć się zahamowań w wyrażaniu siebie.
Tego dnia dla osób w dragu uchylony zostaje w Schronie zakaz wstępu w szpilkach – jednak bardzo prosimy uważać na schodach! Dodatkowo, Drag Kings & Queens wchodzą za pół ceny.

❗️Stay tuned – wkrótce więcej info o pozostałych artystach i innych atrakcjach.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →