BNPC 2021: ZK Collaboration

BNPC 2021: ZK Collaboration

15 października 2021, Piątek

Blue Note Jazz Club

Kościuszki 76/78, Poznań

Start: godz. 21:00

Podziel się:

ZK Collaboration zaprezentują materiał z wydawanej w serii Polish Jazz płyty „Slow Food”. Tym albumem otwierają nowy, barwny rozdział w historii tej prestiżowej serii. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.”
Album „Slow Food” jest niczym wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym jazz, funk, fusion, punk, rock’n’roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.
ZK Collaboration jest grupą przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem studiowali, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali grając razem przez lata.
Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten wszechobecny muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album.
Mówią o sobie i swojej muzyce: „Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, kochasz…. polegaj na tym i ufaj sobie. Jeśli tak jest, to musi to być dobre, musi być to! Taka jest nasza muzyka!”
Maciej Kądziela – saksofony, Adam Zagórski – perkusja, Mateusz Gawęda – fortepian, Jakub Mizeracki – gitara, Roman Chraniuk – kontrabas

bilety:
45 zł – pierwsza pula
60 zł – druga pula
30 zł – ulgowe wejściówki dla uczniów, studentów i seniorów wkrótce dostępne w ograniczonej liczbie wyłącznie w biurze klubu.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →