Blues w KIJu - Tipsy Drivers feat. Marcin Szulkowski

Blues w KIJu – Tipsy Drivers feat. Marcin Szulkowski

18 listopada 2022, Piątek

KIJ - Multitap & Cocktail Bar

Stefana Jaracza 45, Łódź

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Zapraszamy na magiczny piątek przy koktajlu i bluesie♥.
Można trochę potańczyć, można się pobujać, można po prostu posłuchać.
Będzie pięknie!
Zagrają Tipsy Drivers blues & chicago sound w składzie:
Jacek Urlik – harmonica
Kacper Walczak – guitar
Janusz Lesień – bas
Mariusz Kędzierski – drums
18 LISTOPAD
21:00
KIJ
JARACZA 45 (wejście od POW)
TAX: 10PLN
Gościem specjalnym sobotniego koncertu będzie wyśmienity gitarzysta Marcin Szulkowski, ale to nie koniec niespodzianek…
Tipsy Drivers istnieje na scenie od 1994 roku. Muzyka jaką wykonuje, to solidny blues chicago z domieszką swinga, bluesa z Texasu oraz bluesa West Coast.
Tipsy Drivers wielokrotnie wystąpili na czołowych festiwalach bluesowych w Polsce takich jak: Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluesada w Szczecinie, Blues nad Bobrem, Blues Express w Zakrzewie, Jimy Way Festiwal, Toruń Blues Meeting i wielu innych. Zagrali wiele koncertów w klubach i pubach muzycznych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Zarówno krytycy muzyczni jak i miłośnicy gatunku doceniają pasję i szczerość z jaką gra band. Dowodem tego było między innymi przyznanie w 2001r. w ankiecie czytelników czasopisma „Twój Blues” grupie Tipsy Drivers II miejsca w kategorii polski zespół roku.
Zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers – Blues & Chicago Sound”.
Ponadto ich utwory ukazały się na składankach: Antologia Polskiego Bluesa, Skazani na Bluesa oraz płycie Chorzy na Bluesa.
W 2013r. zespół wydał płytę: „Tipsy Drivers & Harp Friends 100% Live”. Jest to zapis dwóch koncertów z Łodzi i Pabianic, na których to gościnnie zagrali inni wspaniali muzycy. Harp Friends tworzą: Jacek Urlik (Pabianice), Tomasz Kiersnowski (Rzeszów), Igor Łojko (Zielona Góra), Dominik Abłamowicz (Warszawa), Łukasz Rumpel (Gliwice). Na płycie dodatkowo wystąpiła sekcja dęta Smoogie Boogie.
Program wykonywany obecnie na koncertach to standardy bluesowe począwszy od muzyki Little Waltera, Muddy Watersa i Sonny Boy Williamsona przez duet Junior Wells & Buddy Guy aż do Wiliama Clarka i Kima Wilsona.
Całość uzupełniają kompozycje z polskimi tekstami.
Do swoich występów Tipsy Drivers często zapraszają dodatkowych muzyków. Współpracują z sekcją dętą, pianistami i gitarzystami.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →