BLUE SHROUD BAND – rezydencja artystyczna / dzień 3

BLUE SHROUD BAND – rezydencja artystyczna / dzień 3

26 listopada 2021, Piątek

Klub Alchemia

Estery 5, Kraków

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Tegoroczna rezydencja artystyczna KJJ należeć będzie do Blue Shroud Band, zespołu indywidualności, znakomitych muzyków i błyskotliwych improwizatorów.
Każdy z artystów z powodzeniem prowadzi własną karierę muzyczną, równocześnie zaś, co jakiś czas spotykając się w pełnym składzie, by wykonać kolejne kompozycje lidera – Barry’ego Guya.
Brytyjski improwizator, kompozytor i wirtuoz kontrabasu posługuje się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Tworzy utwory na różne składy instrumentalne zarówno akustyczne, jak i elektro-akustyczne, od małych zespołów kameralnych, po duże orkiestry jazzowe.
W tym roku zaprezentujemy publiczności jego najnowszą kompozycję „all this this here”. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się światowa premiera utworu w wyjątkowym składzie Blue Shroud Band.
Co roku w ramach KJJ wielki finał rezydencji artystycznych poprzedzają improwizowane koncerty małych składów w Alchemii.
Wieczór trzeciego dnia rezydencji Blue Shroud Band wypełnią występy w następujących składach:
Set 1:
Solo: Maya Homburger (skrzypce) wykona „Allemande” J.S. Bacha.
Trio: Ben Dwyer (gitara), Fanny Paccoud (altówka), Percy Pursglove (trąbka) wspólnie z Agustí Fernándezem (fortepiano) i Saviną Yannatou (głos) utworzą kwintet.
Kwartet saksofonowy: Torben Snekkestad (saksofon sopranowy), Michael Niesemann (saksofon altowy), Per „Texas” Johannson (saksofon tenorowy) i Julius Gabriel (saksofon barytonowy), a następnie dołączy do niego Marc Unternährer (tuba), Barry Guy (kontrabas), Ramón López (perkusja) i Lucas Niggli (perkusja), tworząc oktet.
Set 2:
Solo: Torben Snekkestad (saksofon sopranowy)
Światowa premiera filmu dokumentalnego „The Blue Shroud” w reżyserii Jonathana Creasy’ego. Początek tej części koncertu otworzy rozmowa z reżyserem.
Film nagrywany był w Irlandii, Szwajcarii i Londynie. Barry Guy’s The Blue Shroud przedstawia historyczny i muzyczny kontekst arcydzieła Guya. Odkrywa także życie i twórczość Guya na przestrzeni dziesięcioleci oraz wiele wpływów na jego styl kompozytorski.
Więcej o filmie: https://www.theblueshroud.com/film
Jonathan C. Creasy jest pisarzem, filmowcem, muzykiem, wydawcą i pedagogiem mieszkającym w Dublinie w Irlandii. Laureat rezydencji w Centre Culturel Irlandais w Paryżu. Stypendysta Woodberry Poetry Room na Uniwersytecie Harvarda oraz Arts Council of Ireland. Na University College Dublin uczy kreatywnego pisania.
Zapraszamy!
26.11, g. 20:00
Klub Alchemia
Bilety: 30 / 40 zł
Karnety: 120 zł dostępne w sprzedaży do 27.11.2021 (obejmujące wszystkie koncerty w ramach rezydencji artystycznej Blue Shroud Band)


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →