BŁOTO - Jazzowe Pomorze Zachodnie | Koszalin

BŁOTO – Jazzowe Pomorze Zachodnie | Koszalin

24 maja 2024, Piątek

Kreślarnia

ul. Rejtana 17, Koszalin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Koncert specjalny festiwalu Śledź Młody Jazz 2024

BŁOTO, support: Know Material feat. Patryk Rynkiewicz

BŁOTO

Zespół Błoto należy do rodziny projektów wywodzących się z rodziny grupy EABS. W zgodna opinii krytyków i słuchaczy obie formacje uważane są za jedne najbardziej ekscytujących i uznanych zespołów jazzowych z Europy Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku zostały one ponownie wybrane przez czytelników Jazz Forum najlepszymi jazzowymi zespołami elektrycznymi w Polsce (odpowiednio nr1 i nr2). Nowe pokolenie muzyków dokonało prawdziwego renesansu gatunku, kolejny raz wyprowadzając go z undergroundu do głównego nurtu, poszerzając zainteresowanie nim o nowe grupy odbiorców. Ta misja przyświeca również muzykom wrocławskiego zespołu Błoto.

Nikt nie przypuszczał że zespół Błoto, który pojawił się nagle i niespodziewanie na scenie jazzowej, będzie rozwijał się w tak błyskawicznym tempie i w tak nieoczekiwaną stronę. Krytycy i muzyczni komentatorzy przy okazji wydania debiutanckich “Erozji” traktowali Błoto jedynie jako jednorazowy spin off większej brygady jaką jest EABS, jednak zespół poszedł za ciosem wydając szybko kolejny album pt. “Kwiatostan” a potem jeszcze “Kwasy i zasady”. Płyty rezonowały na tyle mocno, by znaleźć się na szczycie wielu rocznych podsumowań, a także stać się bezpośrednią przyczyną nominacji do takich nagród jak Fryderyki, Paszporty Polityki czy Odkrycia Empiku.

Skład zespołu:

Olaf Węgier aka Książę Saxonii – sax tenor

Marek Pędziwiatr aka Latarnik – instr. klawiszowe

Paweł Stachowiak aka Wuja HZG – bass

Marcin Rak aka Cancer G – perkusja

Jako support wystapi kwartet Know Material w składzie:

Maciej Prokopowicz – puzon

Kajetan Skoneczny – wibrafon

Filip Botor – kontrabas

Kacper Kałuża – perkusja

Z grupą wystąpi gościnnie trębacz Patryk Rynkiewicz.

Know Material to kwartet najmłodszej fali polskiego Jazzu. W 2023 roku zostali laureatami znaczących konkursów m.in.: Jazz nad Odrą, JazzJuniors (2 miejsce), Klucz do Kariery im. Marka Karewicza (Grand Prix), Bielska Zadymka Jazzowa (Grand Prix), a także nagrali debiutancki album live pt. „now you know”.

Repertuar Know Material to głównie utwory autorstwa Kajetana Skonecznego. Zespół zabiera swoich słuchaczy w podróże przez całą gamę uczuć – od niemocy po beztroskę, z przeplatającymi się motywem samopoznania. Utwory są opowieścią o kontrastach między bezsilnością i melancholią, a radością, siłą i nieustannym odkrywaniem siebie. Zawierają w sobie odbicie przemyśleń, z którymi mierzy się dzisiaj większość młodych ludzi.

Patryk Rynkiewicz – trębacz jazzowy i kompozytor. Pochodzi ze Szczecinka. Od lat aktywnie uczestniczy w poznańskim środowisku muzycznym, współtworząc projekty takie jak „Unleashed Cooperation” „Anomalia” „Skalpel Big Band”. Obecnie jako doktorant w Akademii Muzycznej w Poznaniu zajmuje się powiązaniami muzyki etnicznej oraz jazzowej. Jest laureatem prestiżowych konkursów takich jak Jazz nad Odrą oraz Jazz Juniors. Na swoim koncie ma wiele występów na największych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Śledź wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/500763522490940 aby być na bieżąco.

BŁOTO – Jazzowe Pomorze Zachodnie | Koszalin | 24 maja 2024, Piątek, Kreślarnia

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →