BIFOR LATA - Nightmares On Wax [UK], Envee, Ros Addiction & Roots Revival Soundsystem

BIFOR LATA – Nightmares On Wax [UK], Envee, Ros Addiction & Roots Revival Soundsystem

1 czerwca 2024, Sobota

Zamieszanie - cocktail bar

Nowy Świat 6/12, Warszawa

Start: godz. 14:00

Podziel się:

BIFOR LATA, które zapowiada się długie i upalne to całodniowe wydarzenie w Zamieszaniu już 1 czerwca!
Zaczniemy jak na apéro przystało koktajlami, warsztatami, jamem cyrkowy i chillem na leżakach pod palmą, a wszystko zwieńczone będzie wyjątkowym setem, jednego z naszych ulubionych producentów i DJ-ów – Nightmares On Wax [UK] w towarzystwie lokalnych doświadczonych wyjadaczy w postaciach Envee i Rosa Addiction na najprzyjemniej brzmiącym Roots Revival Soundsystemie.
Start 14:00
Koniec 1:00
(NOW set 20:00 sharp, Soundsystem Vibe do 22:00 później lokalny sound)
Wjazd: Free

Nightmares On Wax [UK] to tak naprawdę George Evelyn, czyli aktywny na scenie od ponad 30 lat brytyjski DJ i producent. Kariera muzyczna Nightmares on Wax rozpoczęła się pod koniec lat 80-tych, kiedy był częścią zespołu The Warped Ones z siedzibą w Leeds.

W 1989 roku wraz z Kevinem Harperem założył zespół Nightmares on Wax. W tym okresie wydał dwa albumy: A Word of Science: The First and Final Chapter (1991) i Smoker’s Delight (1995). Po wydaniu Smoker’s Delight, Evelyn zaczął skupiać się na solowych projektach, wydając Mind Elevation (1998), Carboot Soul (1999) i Thought So… (2001). Większa przerwa poprzedziła wydanie jego kolejnego właściwego LP dla Warp, ale In a Space Outta Sound ostatecznie ukazał się w 2006 roku a niedługo później Thought So… i kompilacja Coming Home.

Evelyn kontynuował pracę jako grający downtempo DJ, współpracował z aranżerem Jazzanova Sebastianem Studnitzky’m i wydał Feelin’ Good, kolejny eklektyczny zestaw produkcji w 2013 roku. Kolejny rok przyniósł retrospektywny zestaw, N.O.W. Is the Time, aby uczcić 25 lat działalności. Remiksów udzielili między innymi Morgan Geist, JD Twitch z Optimo i Ashley Beedle. W 2016 roku Evelyn wydał EP-kę Ground Floor z udziałem Andrew Ashonga, Wolfganga Haffnera i Acid Mondays, a rok później wydał pierwszy z serii singli poprzedzających wydany na początku 2018 roku album Shape the Future.

Po dziesięcioletniej, niemal ciągłej, ogólnoświatowej trasie koncertowej, Evelyn został zmuszony do zatrzymania się z powodu pandemii COVID-19; przerwa w jego harmonogramie spowodowała, że zaczął zastanawiać się nad wolnością i jej ideą, którą zgłębił na swoim dziewiątym pełnometrażowym albumie, Shout Out! To Freedom…. Po tym wydawnictwie w 2022 roku ukazała się zremisowana wersja albumu Remixed! To Freedom… a także albo zagrany na żywych instrumentach Shout Out! To Freedom… (Live at Pikes Ibiza).

W tym roku przypada 25 lecie ultra klasycznego albumu Carboot Soul, który będziemy świętować razem z Artystą w Zamieszaniu.

Nightmares on Wax wywarł duży wpływ na brytyjski hip-hop i muzykę elektroniczną. Jego unikalne brzmienie jest często porównywane do DJ Shadow, innego wpływowego artysty z Wielkiej Brytanii. Przez lata współpracował z wieloma wybitnymi artystami takimi jak Tyler, The Creator, Kamasi Washington czy MF DOOM. Przypisuje mu się również zasługę w rozpowszechnieniu trip-hopu wśród szerszej publiczności dzięki albumowi A Word of Science: The First and Final Chapter.

Nightmares on Wax nadal koncertuje na całym świecie i współpracuje z innymi artystami. Jest również aktywnym członkiem organizacji charytatywnej Music Unites Africa, która działa na rzecz zapewnienia dostępu do edukacji muzycznej dzieciom w Afryce.

Linki:
nightmaresonwax.warp.net
soundcloud.com/nightmares-on-wax
facebook.com/nightmaresonwaxofficial
youtu.be/E0877duFog8?si=YrguYYfXNdY3DhdR
www.youtube.com/channel/UCaedV6NJPEXMTdSRzYntIx
www.instagram.com/nightmaresonwax
*****************

ROS addiction
(tempoWdół set)
Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, aktywny na scenie od 1995r. znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. Otwarość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. Właściciel labelu Addiction Records. Założyciel projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Pierwszy Polak w słynnym londyńskim klubie Fabric, pojawił się tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem’a przy okazji cyklu FabricLive – “Bukem In Session”.
Miał też przyjemność stanąć za deckami w innych niezliczonych europejskich klubach Anglii, Włoch, Chorwacji, Szwajcarii, Francji, Danii, Niemiec, Ukrainy, Łotwy i Czech. Regularnie pojawiał się na festiwalach Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Snowfest, Outlook (Pula CHR) i wielu innych.
Od lat działa czynnie jako promotor, jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, gościły największe nazwiska z gatunku.
W maju 2019 nakladem Addiction Records ukazal sie limitowany winyl z oficjalnymi remiksami klasyka z lat 80tych – Hanna Banaszak „W moim magicznym domu” (ROS & ENVEE rmxs).
Linki:
www.soundcloud.com/ros
www.facebook.com/ros.addiction
www.instagram.com/ros.addiction/
*****************
ENVEE
Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i producent, niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej, współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka wszystkich czasów- od najświeższej po tą chrupiącą winylową historią. Rytmy miasta i dżungli wpisują się w jego swoistą wizytówkę.
Linki:
soundcloud.com/envee
www.facebook.com/envee.ensemble

*****************
Roots Revival Soundsystem
Roots Revival Soundsystem to projekt, którego misją jest promowanie kultury soundsystemowej w Polsce i na świecie.
Początki Roots Revival sięgają 2006 roku, kiedy to po kilku latach grania w innych kolektywach, Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Niedługo potem, zainspirowani Jamajskimi soundami i legendarnymi brytyjskimi sesjami, zbudowali prawdopodobnie pierwszy tego typu soundsystem w kraju.
Na początku 2022 roku do składu selektorskiego dołączył Tomana Dub, zapewniając również wsparcie organizacyjne.
W oparciu o swoją wyjątkową energię, specyficzny styl i solidne crew, Roots Revival chcą reprezentować to, co uważają za najlepsze z gatunku roots & culture.
Ponadto Jaszol odpowiada za stworzenie i zarządzanie Tribe 84 Records oraz współorganizację festiwalu Bass Camp na południu Polski.
Vibes up!
Facebook:
www.facebook.com/rootsrevivalsoundsystem
Instagram:
www.instagram.com/rootsrevivalsoundsystem/
TikTok:
www.tiktok.com/@rootsrevivalsoundsystem
Roots Revival Riddim Force:
rootsrevivalsoundsystem.bandcamp.com/music
Tribe84 record store:
tribe84records.bandcamp.com/artists
Tribe84 label:
tribe84records.com/

Artwork – Piotr Harland
(IG @piotr_harland)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →