Biegacz, dziwka, Arab, mąż w U–jazdowskim

Biegacz, dziwka, Arab, mąż w U–jazdowskim

16 sierpnia 2022, Wtorek

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Jazdów 2, Warszawa

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Nowy film reżysera głośnego „Nieznajomego nad jeziorem” to zabawny, pełen ironii, ale i intrygująco niejednoznaczny portret dzisiejszej Francji oraz jej mieszkańców. Alain Guiraudie, tworząc prawdziwą galerię ekstrawaganckich postaci, opowiada o zaskakującym uczuciu, pogoni za realizacją erotycznego spełnienia oraz pogrążonym w chaosie społeczeństwie, które w obliczu rosnącej nieufności i poczucia zagrożenia stopniowo poddaje się kolektywnej paranoi.
Trzydziestopięcioletni Médéric zakochuje się bez pamięci w prostytutce imieniem Isadora. Na drodze tego uczucia staje nie tylko zazdrosny mąż kobiety, ale i atak terrorystyczny, jaki zaburza spokój w sennym francuskim Clermond-Ferrand.
Miasto pogrąża się w panice, poszukiwania sprawców trwają, a za potencjalnego napastnika uchodzi każdy o nieco bardziej śniadej karnacji. Wśród podejrzanych jest także Sélim, bezdomny młody mężczyzna o arabskich korzeniach. Médéric udziela mu schronienia przed zimowym chłodem i pozwala ogrzać się na klatce schodowej kamienicy, w której mieszka. Chęć do pomocy miesza się jednak z podejrzeniami co do prawdziwych zamiarów chłopaka. Ryzyko poważnego konfliktu, miłosne szaleństwo i rosnące poczucie zagrożenia sprawiają, że uporządkowane życie Médérica zmienia się bezpowrotnie.
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=LYuEp0juJiM
Bilety
16 zł normalny
14 zł ulgowy
10 zł z kartą widza

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →