BABYLON BRESLAU - RÓŻA I SKORPION

BABYLON BRESLAU – RÓŻA I SKORPION

22 stycznia 2023, Niedziela

PUB Schody Donikąd

Plac Solny 13, Wrocław

Start: godz. 19:00

Podziel się:

BABYLON BRESLAU – RÓŻA I SKORPION
BURLESKOWE MURDER MISTERY
22.01.2023 19:00 (bramka od 18:00)

Jest rok 1925, a całe Breslau zajęte jest hucznym obchodzeniem karnawału. Nie próżnuje też właściciel podziemnego baru na Blücherplatz. Za dnia spokojna, cicha jadłodajnia wieczorami otwiera swoje drzwi tylko przed tymi, którzy wiedzą, jak do niej wejść. Trzy razy w lewo, trzy razy w prawo, kilka kroków w górę, za schodami donikąd – to tam, w oparach papierosowego dymu, trzymając w dłoni kieliszek z zakazanym alkoholem spod lady, za drobną opłatą można zamówić nową tożsamość, zdobyć niedostępne dobra lub pozbyć się czegoś (lub kogoś) kto stoi na drodze do szczęścia. Jaka makabryczna zbrodnia sprawi, że Lotta, stenotypistka z Kriminalpolizei i domorosła pani detektyw, będzie zmuszona odwiedzić progi tego przybytku zbrodni? Co łączy ją z trzema pięknymi, niebezpiecznymi kobietami? I co mają z tym wszystkim wspólnego egzotyczne ogrody, lilie, róże oraz skorpiony?
Przyjdź, żeby się przekonać!
By lepiej poczuć klimat całego wydarzenia dotychczas zamknięte w niedzielę drzwi kultowych “Schodów” zostaną dla Was otwarte, oczywiście tylko wtedy, jeśli będziecie znali odpowiednie hasło. Wystrój sali nawiązujący do czasów przedwojennego Breslau oraz specjalna karta drinków, zdecydowanie uświetnią wodewilową, fabularyzowaną rewię burleskową, która przez ostatni rok zdążyła na trwałe zapisać się w kalendarium wrocławskich imprez.
Ilość biletów mocno ograniczona!

BILETY :
VIP (miejsca przy samej scenie + welcome drink): 105 zł
Normalne: 85 zł

O wydarzeniu:
Rewia “Babylon Breslau” to ponad półtorej godziny szalonej wycieczki do
przedwojennego Wrocławia, miejsca równie pociągającego, co niebezpiecznego; nasze
performerki, dzięki swoim wspaniałym występom, z pewnością ożywią krajobraz Breslau z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych, a wodewilowy klimat spodoba się nawet osobom, którym świat burleski jest jeszcze obcy. W programie (za każdym razem innym) akty burleskowe oraz piosenki wykonywane na żywo, historie z dreszczykiem i dużo interakcji konferansjerki z publicznością. Cała rewia opiera się na popularnym na świecie, choć wciąż nieznanym w Polsce formacie murder mystery – za rozwikłanie zagadki kryminalnej na jednego szczęśliwca spośród uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana przez nas nagroda.

O artystkach:
Helen De Moon – pomysłodawczyni, główny mózg i serce serii „Babylon Breslau”. Scenarzystka, konferansjerka. Znawczyni przedwojennego Wrocławia, specjalistka od dziwnych ciekawostek z pogranicza retro i popkultury. Za dnia rozwiązuje sprawy niemożliwe w jednym z najlepszych teatrów w Europie, nocą – śpiewa jazzowe standardy oraz współtworzy burleskowe rewie. Zafascynowana ideami slow fashion i minimalizmu, a także modą vintage.

Velvet Rose – najdłuższe nogi polskiej burleski! Współorganizatorka show “Babylon Breslau”. Artystka burleski z Wrocławia, tancerka, choreografka, nauczycielka.
Ukończyła Berlińską Akademię Burleski prowadzoną przez Marlene von Steenvag i uzyskała tytuł “Bachelorette of Burlesque”.
Uczyła się od gwiazd burleski z Niemiec, Czech oraz USA. Występuje w kraju i za granicą, a także miała okazję zaprezentować się za wielką wodą.
Regularnie bierze udział w polskich wydarzeniach oraz zagranicznych festiwalach. Podczas swoich show uwielbia obdarowywać widzów niezapomnianymi wrażeniami oraz zostawiać blask w ich sercach i brokat na ich ubraniach.

Lily Froù – artystka Burleski z Warszawy. Entuzjastka secesji, kina niemego i złotej ery Hollywood. Uwielbia tworzyć akty i kostiumy, które nawiązują do różnych okresów i stylów: od rococo, poprzez glamour, art.-deco, po współczesne kreacje z drapieżnym twistem. Zafascynowana sztuką i możliwością przekazu, jaką oferuje burleska, skrupulatnie konstruuje swoje akty, by przenieść publiczność di jej świata wizualnego piękna, uśmiechu i zdumienia.

Malice Kae – aktorka i wokalistka. W szerokim wachlarzu burleskowych doznań jeszcze szuka swojego miejsca, ponieważ debiutowała całkiem niedawno. Śpiew sprawia jej największą radość na równi z podstępnym uwodzeniem na scenie. Jest przebiegle zmysłowa, zupełnie jak Gilda – jej ulubiona filmowa femme fatale.
Jako aktorka spełnia swoje pasje na deskach Teatru Muzycznego Capitol oraz Sceny Kamienica. Choć wykształciła się w kierunku musicalowym, ma ogromną słabość do dramatów klasycznych.
Prywatnie Malice jest fanką Marvina Gaye’a, The Doors i psychodelicznego rocka.

ZAPRASZAMY!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →