ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA w Starym Klasztorze!

ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA w Starym Klasztorze!

23 listopada 2022, Środa

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 19:30

Podziel się:

ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA w Starym Klasztorze!
Doskonale znany zarówno miłośnikom żeglowania, jak i balladowych klimatów duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, powraca do Wrocławia i wystąpi 23 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.
Podczas koncertu usłyszymy zarówno piosenki autorskie oraz szanty i pieśni kubryku, jak i ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej
Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.
Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku.
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.
23.11.22 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
ANDRZEJ KORYCKI & DOMINIKA ŻUKOWSKA
miejsca siedzące: 90 zł
miejsca stojące: 60 zł

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →