Anawa 2020

Anawa 2020

18 listopada 2021, Czwartek

Spodek

Korfantego 35, Katowice

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Anawa 2020 w Katowickim Spodku, już 18.11.2021r.
50 lat temu ukazała się jedna z najważniejszych polskich płyt wszechczasów – „Marek Grechuta. Anawa”. W okrągły jubileusz ukazał się specjalny album pt. „Anawa 2020” z udziałem zespołu Voo Voo i zaproszonych gości.
Wojciech Waglewski w odpowiedzi na zaproszenie Narodowego Centrum Kultury do przygotowania autorskich interpretacji piosenek z kultowego albumu Anawa, stworzył wyjątkowe interpretacje ponadczasowych przebojów takich, jak: „Niepewność”, „(W dzikie wino) zaplątani”, „Nie dokazuj” czy „Będziesz moją panią”.
Koncert w Katowickim spodku to artystyczne spotkanie legend – Marka Grechuty i zespołu Anawa, z gwiazdami współczesnej muzyki rockowej i alternatywnej. Wraz z zespołem Voo Voo, wystąpią przed Państwem: Maria Peszek, Krzysztof Zalewski, Hubert”Spięty”Dobaczewski i Katarzyna”Kasai”Piszek.
Anawa 2020 – jest największym muzycznym wydarzeniem ostatnich lat. Każdy z artystów wniósł do tej płyty swoją wrażliwość i styl, nadając klasycznym nagraniom autorski koloryt.
„Niestety, nigdy nie spotkałem i nie słyszałem Grechuty na koncercie. Grałem za to lata całe w Osjanie, który stanowił kiedyś trzon Anawy. Do nagrania płyty i udziału w koncercie zaprosiłem artystów, którzy nie dość, że umieją śpiewać, to w dodatku posiadają wyrazistą osobowość. 'Marek Grechuta. Anawa' to płyta szczególna, bo zapoczątkowała fantastyczny okres tego zespołu w polskiej kulturze. Nie była to jeszcze Anawa w pełni hipisowska, którą najbardziej lubiłem, tym trudniejsze było to wyzwanie i ciekawiej się nad tym materiałem pracowało. A czy utwory Grechuty zachowały swą uniwersalność? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie płyta i koncert… Choć dla mnie jest ona oczywista” – mówi Wojciech Waglewski.

18.11.2021r.
Spodek – Katowice 19:00
Bilety dostępne na www.biletomat.pl

Anawa 2020 | 18 listopada 2021, Czwartek, Spodek

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także