Ampacity / DOLA / Ignu - [13.05 - Kraków - Alchemia]

Ampacity / DOLA / Ignu – [13.05 – Kraków – Alchemia]

13 maja 2023, Sobota

Klub Alchemia

Estery 5, Kraków

Start: godz. 19:00

Podziel się:

SOUTHERN DISCOMFORT ORAZ PIRANHA MUSIC ZAPRASZAJĄ NA KONCERT.
Reaktywowane AMPACITY rusza w trasę promującą premierowy materiał! W instrumentalnym locie do odległych stanów świadomości towarzyszyć im będzie sensacyjna DOLA, która wprowadzi w program tej muzycznej wycieczki trochę obłędu, mroku i niepokoju. Trasa odwiedzi w pierwszej połowie maja sześć polskich miast, pełna rozpiska na dole opisu.

▶ AMPACITY (space rock, krautrock, stoner / Trójmiasto)
www.facebook.com/ampacityband
www.instagram.com/_ampacity_/
Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa (“Superluminal” w 2015 oraz “The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album, który ukaże się 31 marca nakładem wydawnictwa Piranha Music.

▶ DOLA (drone metal, sludge, post-metal, black, experimental / Toruń, Poznań)
www.facebook.com/Dola.official.2018
www.instagram.com/dola.band/
Powstały w 2018 roku zespół składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. Trio szturmem wzięło polską scenę w 2020 roku wydając niespodziewanie debiutancki album zatytułowany po prostu “Dola“, który przez wielu został nazwany jednym z ciekawszych debiutów roku. Noise Magazine w dniu premiery pisał tak: “(…) debiutancki materiał Dola to jedno z ciekawszych nowych zjawisk, jakie przejdą wam koło uszu w 2020 roku. To psychotyczna mieszanka drone/doom metalu, postrocka, popromiennej mutacji black metalu i muzyki projektów, które założył Stephen O’Malley i nawet on o nich zapomniał. (…)“. Tylko rok przyszło nam czekać na następcę tego dzieła, bo już w 2021 zespół wydał drugi, równie dobrze przyjęty album “Czasy“. Oba albumy zostały wydane własnym sumptem przez zespół, a następnie wznowione pod koniec 2022 roku przez Piranha Music.

▶ IGNU (psychedelic, stoner, ethno / Warszawa)
www.facebook.com/Ignuofficial
www.instagram.com/ignu_band/
Psych, prog ale też dużo tańca i piękna. Szalony lot pełen rozbudowanych i zaskakujących rozwiązań. By w pełni doświadczyć możliwości Ignu, trzeba przeżyć ich koncert – te zawsze pełne są niesamowitej energii. Ignu w 2017 wydało debiutancki album “Lightningflash Flintspark”. Dwa lata później album “Auriga” gdzie jeszcze wyraźniej słychać liczne zmiany tempa i nastroju. W 2020/2021 publikują pojedyncze single zbierając siły przed trzecią płytą. Po zmianach w składzie na początku 2022 roku, występują już jako trio – Jan Szegda: wokal, gitara; David Condis y Troyano: wokal, bas; Cyryl Skiba: wokal, perkusja. W 2023 roku ukazuje się ich trzecie wydawnictwo “Unity III”. Premiera blisko godzinnego koncept albumu, planowana jest na późną wiosnę. Wydawnictwo to otwarcie nowego rozdziału w historii warszawskiego tria.
——————————————
BILETY:
59 zł – przedsprzedaż
70 zł – na bramce w dniu koncertu

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →