Ampacity, Dola

Ampacity, Dola | 14.05 | Katowice, Katofonia

14 maja 2023, Niedziela

Katofonia Jazz & Blues Club

Andrzeja Mielęckiego 6, Katowice

Start: godz. 19:00

Podziel się:

PIRANHA MUSIC ZAPRASZA NA KONCERT.
Reaktywowane AMPACITY rusza w trasę promującą premierowy materiał! W instrumentalnym locie do odległych stanów świadomości towarzyszyć im będzie sensacyjna DOLA, która wprowadzi w program tej muzycznej wycieczki trochę obłędu, mroku i niepokoju. Trasa odwiedzi w pierwszej połowie maja sześć polskich miast, pełna rozpiska na dole opisu.
__________________________
SZCZEGÓŁY:
Data: 14 maja 2023, godz. 19:00
Miejsce: Klub Katofonia – ul. Mielęckiego 6, Katowice
Bilety:
PRZEDSPRZEDAŻ – 40 PLN
W DNIU KONCERTU – 50 PLN
__________________________
AMPACITY (space rock, krautrock, stoner / Trójmiasto)
www.facebook.com/ampacityband
www.instagram.com/_ampacity_/
Ampacity to zespół założony w 2012 roku w Gdyni przez Piotra Paciorkowskiego, Wojciecha Lackiego, Jana Galbasa, Sebastiana Sawicza i Marka Kosteckiego, w swojej twórczości eksplorujący rejony rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej i alternatywnej oraz space rocka. Wydana w 2013 roku debiutancka płyta “Encounter One” odbiła się szerokim echem wśród fanów alternatywnej muzyki gitarowej, co zaowocowało zaproszeniem na OFF Festival oraz liczne koncerty krajowe i europejskie. W przeciągu 4 lat działalności zespół wydał kolejne dwa wydawnictwa (“Superluminal” w 2015 oraz “The Sum of All Flaws” z 2016 roku), po czym zawiesił działalność. W styczniu bieżącego roku Ampacity ogłosiło powrót na scenę w czteroosobowym składzie i zapowiedziało nowy album, który ukaże się 31 marca nakładem wydawnictwa Piranha Music.
DOLA (drone metal, sludge, post-metal, black, experimental / Toruń, Poznań)
www.facebook.com/Dola.official.2018
www.instagram.com/dola.band/
Powstały w 2018 roku zespół składa się z trzech muzyków z różnych części Polski. Psychodeliczny doom metal, gitara akustyczna, blast beat i przesterowany bas topią się w tyglu przepełnionym prymitywnym obłędem, apatycznym smutkiem, nostalgią dziecka i strachem godnym naszych czasów. Trio szturmem wzięło polską scenę w 2020 roku wydając niespodziewanie debiutancki album zatytułowany po prostu “Dola“, który przez wielu został nazwany jednym z ciekawszych debiutów roku. Noise Magazine w dniu premiery pisał tak: “(…) debiutancki materiał Dola to jedno z ciekawszych nowych zjawisk, jakie przejdą wam koło uszu w 2020 roku. To psychotyczna mieszanka drone/doom metalu, postrocka, popromiennej mutacji black metalu i muzyki projektów, które założył Stephen O’Malley i nawet on o nich zapomniał. (…)“. Tylko rok przyszło nam czekać na następcę tego dzieła, bo już w 2021 zespół wydał drugi, równie dobrze przyjęty album “Czasy“. Oba albumy zostały wydane własnym sumptem przez zespół, a następnie wznowione pod koniec 2022 roku przez Piranha Music.
__________________________
PEŁNA TRASA AMPACITY / DOLA:
5 maja – Poznań / Pod Minogą
6 maja – Warszawa / Hydrozagadka
7 maja – Toruń / NRD
12 maja – Wrocław / Liverpool
13 maja – Kraków / Alchemia
14 maja – Katowice / Katofonia
Oprawa graficzna trasy: Muzykografika
__________________________
Zaprasza Piranha Music.
www.piranha-music.com/
www.facebook.com/piranhamusicpl/
www.instagram.com/piranha.music/
www.youtube.com/c/PiranhaMusic
linktr.ee/PiranhaMusic

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →