Posłuchaj wszystkich solowych utworów 7 edycji Młodych Wilków


27 listopada 2019

Obserwuj nas na instagramie:

W tym roku twórcy Młodych Wilków postanowili trochę namieszać i najpierw zaserwowali nam 12 solowych utworów zamiast dużego, wspólnego numeru. Posłuchajcie wszystkich kawałków w ramach 7. edycji Popkiller Młode Wilki.Czym są Młode Wilki Popkillera?

Jest to flagowa akcja serwisu Popkiller, polegająca na selekcji i wsparciu promocyjnym najciekawszych młodych talentów na polskiej scenie hip-hopowej. W poprzednich edycjach pojawili się między innymi KęKę, Białas, Tymek, Bedoes, Sarius, Żabson, Gedz, Otsochodzi, White 2115 czy Jan-rapowanie.

7. edycja Młodych Wilków Popkillera – inna niż zwykle

Dziś o godzinie 17:00 na youtube’owym kanale Popkillera ma ukazać się wspólny kawałek ze wszystkimi uczestnikami siódmej odsłony Młodych Wilków. W tym roku twórcy postanowili zamienić kolejność. W ciągu 6 tygodni otrzymaliśmy 12 solowych utworów. Do tej pory wyglądało to całkowicie odwrotnie. Najpierw otrzymywaliśmy wspólny numer, a następnie pojedynczo wrzucano solowe kawałki. Moim zdaniem nowa forma jest o wiele lepsza, ponieważ dzięki temu mogliśmy szybciej zapoznać się ze stylem każdego z uczestników.

Młode Wilki Popkillera – posłuchaj utworów wszystkich uczestników

W oczekiwaniu na wspólny numer, postanowiłem zebrać utwory wszystkich, 12 uczestników akcji w jedno miejsce, abyście mogli zapoznać się z każdym z nich z osobna.

MlodeWilki7

OKI – KOŁA

Pochodzący z Lubina OKI to jeden z największych fenomenów tego roku w polskim hip-hopie. Chłopak ma taki styl, że za każdym razem jak słucham jego utworów to łapię się za głowę. Również w kawałku KOŁA możemy usłyszeć szaleńczą wręcz nawijkę OKI’ego, który w jednym z fragmentów wypowiada aż 80 słów w zaledwie 18 sekund. Sam OKI ma na swoim koncie jeden solowy album 47universe, a także krążek na którym współpracował wraz z Nearr’em. Trzeba jednak przyznać, że KOŁA to najlepszy wybór na start tegorocznej edycji Młodych Wilków.

Karian – Gadu gadu

Nostalgia, tak można podsumować kawałek tarnowskiego zawodnika. W swoim utworze Karian zabiera nas do czasów świetności komunikatora internetowego Gadu-gadu, które swoją drogą wsparło ten numer. Styl Kariana opisałbym jako melancholijny i przyprawiający o refleksję nad pewnymi rzeczami. Raper w 2019 roku wydał epkę Skrawki, na której znaleźli się tacy zawodnicy jak Kartky, czy Deys.

Lipa – MoM

Lipa jak przystało na zawodnika BOR Crew zaserwował nam solidny, surowy, banger. Poznański raper w energicznym utworze MoM zabiera nas prosto w uliczne klimaty. W 2019 roku ukazał się jego pierwszy album zatytułowany Mgła, na którym znalazł się jego największy hit – IJO IJO nagrany ze Szpakiem. Lipę usłyszymy także na najnowszym kolaboracyjnym albumie BOR CREW, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Opał – BALKONMIND

Chorzowski zawodnik w utworze BALKONMIND zabiera nas w bardzo osobistą i emocjonalną podróż, podczas której przedstawia słuchaczom potok refleksji. Nie szufladkujcie go jednak, ponieważ Opał bardzo dobrze odnajduje się na trapowych podkładach co udowodnił na wydanym w 2018 krążku pod tytułem Motyl. Polecam sprawdzić numer Papierek z udziałem Łajzola z kolektywu JWP i duetu Jetlagz.

Augustyn – Rosomak w Żyle

Augustyn to chyba najbardziej anonimowy zawodnik w tej edycji Młodych Wilków. Raper prosto z Nieszawy prezentuje mocno szalony i abstrakcyjny styl pełen metafor, ale też przyspieszeń, które podobnie jak w przypadku OKI’ego są imponujące. Najnowszym projektem Augustyna jest album Nawrót, który ukazał się pół roku temu. Trzeba przyznać, że twórcy akcji odkryli bardzo ciekawego zawodnika.

Bober – Dokąd Jedziesz?

Bobera możecie kojarzyć głównie z bitew freestylowych. Jest on dwukrotnym mistrzem WBW. W 2019 roku ukazał się jego pierwszy album pod tytułem Narcyz. W utworze do składanki Młodych Wilków, Bober zabiera nas w podróż pociągiem podczas której serwuje nam bardzo dobry storytelling. Aż przypomniały mi się utwory Łony.

Koza – CHLUP CHLUP

Koza to chyba jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów młodego pokolenia. Prezentuje niebanalny styl, którego nijak nie da się wpisać w konkretny sposób rapowania. Tego wszystkiego możemy doświadczyć w utworze CHLUP CHLUP, w którym nie brakuje przyspieszeń, metafor, śpiewu, a nawet screamo. Koza przez Gazetę Wyborczą został określony jako objawienie polskiego hip-hopu. Może jest to określenie na wyrost, ale pochodzący z Raszyna Koza jest bardzo ciekawą postacią. Całkiem niedawno ukazała się jego pierwsza legalna płyta – Mystery Dungeon.

be vis – styl

Be vis razem z Kozą to najmłodsi raperzy w tegorocznej edycji Młodych Wilków. 19 latek z Ostródy co prawda nie ma jeszcze na swoim koncie legalnego albumu, jednak wcale nie przeszkodziło mu to w nagraniu hitowych kawałków, takich jak chociażby Surfer. Be vis w bardzo zgrabny sposób wykorzystuje klubowe podkłady, a styl jest właśnie tego przykładem.

Przyłu – Amant

Przyła kojarzyć możecie ze współpracy z VBS’em, z którym w tym roku wydał wspólny album – Stowarzyszenie umarłych raperów, na którym obaj znakomicie się uzupełniają, rzucając przy tym konkretne zwrotki. Tutaj możemy usłyszeć go w solowym wydaniu i trzeba przyznać, że wyszło to całkiem nieźle. Laidbackowy podkład NOCNEGO robi tutaj robotę, a nawijka idealnie się pod niego wpasowuje. Aktualnie Przyłu pracuje nad debiutanckim solo, które ukaże się nakładem QueQuality.

Qry – Bolało

Qry’ego natomiast na pewno kojarzycie z chillwagonu, którego raper jest członkiem. Kurczak dla Młodych Wilków przygotował utwór Bolało, na którym usłyszeć możemy szeroki wachlarz jego umiejętności, przede wszystkim wokalnych. Podobnie jak większość raperów z MW nie ma na swoim koncie pełnoprawnego krążka. Zostawił jednak zwrotki na hitowych kawałkach wymienionego chillwagonu, ale także w utworach Young Igiego, czy Kizo.

Miły ATZ – Bryza

Singiel Miłego ATZ to chyba najbardziej przepełniony vibem kawałek z tegorocznych Młodych Wilków. Ten kawałek był też dla mnie sporym zaskoczeniem, bo Atezeciaka kojarzyłem głównie z polskim grimem i stylem uk garage, bo takie numery tworzył razem z Mordor Muzik. Ostatnio związany z trójmiejską UNDĄ. W klipie przewijają się takie postacie jak Włodi, Mielzky czy Kuba Knap. Kilka dni temu ukazała się także debiutancka epka MiłegoDeadline. Sama Bryza, pomimo tego, że jest w oldschoolowym klimacie wnosi powiew świeżości do tegorocznej edycji.

ZetHa feat. Żabson – Tak musiało być

Kiedy zobaczyłem, że ZetHa został ogłoszony jednym z tegorocznych Młodych Wilków od razu przypomniał mi się kawałek Żabsona z 4 edycji cyklu, w którym pojawił się ZetHa. Pomyślałem sobie, że fajnym zabiegiem byłoby gdyby w utworze kieleckiego rapera na feacie pojawił się Żabson i proszę bardzo jak mówi tytuł tego kawałka Tak musiało być. ZetHa, tak samo jak Qry, także znajduje się w szeregach chillwagonu. Kojarzyć go możecie z ekipy Viva La Braga, z której wywodzi się Żabson i Kuban

Popkiller Młode Wilki 7 – Hip-hop

Już dziś, o godzinie 17:00 swoją premierę będzie miał wyczekiwany wspólny numer, na którym usłyszymy wszystkich tegorocznych Młodych Wilków, w którym wytłumaczą nam, co to jest hip-hop.

Płyta Popkiller Młode Wilki 7 ukaże się już 29 listopada. Jej edycję specjalną możecie zamawiać w preorderze.

W tym roku twórcy Młodych Wilków postanowili trochę namieszać i najpierw zaserwowali nam 12 solowych utworów zamiast dużego, wspólnego numeru. Posłuchajcie wszystkich kawałków w ramach 7. edycji Popkiller Młode Wilki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →