10 hip-hopowych teledysków, które musisz zobaczyć – wrzesień 2019


18 października 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Wrzesień obfitował w najróżniejsze teledyski. Raperzy zabierali nas w swoich klipach dosłownie wszędzie. Sprawdźcie które z nich dla Was wyselekcjonowaliśmy.

Gedz – Równowaga

Gedz to jeden z tych raperów, który do genialnych utworów dostarcza równie dobre teledyski. Równowaga to już czwarty singiel promujący najnowsze wydawnictwo rapera – Bohema. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej emocjonalnych i szczerych utworów na płycie. Za jego produkcję odpowiada duet 808 Bros (w którego skład wchodzi sam Gedziula i Robert Dziedowicz). Miks i master utworu to robota Grrracza. Natomiast zdjęcia to zasługa Wojtka Multi i Pawła Piecyka. Montażem zajęła się ekipa @aktiv.13.

Malik Montana – VvsNike feat. Lil Toe

VvsNike jest efektem kolaboracji Malika Montany z amerykańskim raperem o pseudonimie Lil Toe. Jeżeli chodzi o teledyski, które serwuje nam Malik, określiłbym jednym słowem – przepych. Drogie samochody, nowoczesne domy, czy mieszkania to coś, do czego Malik przyzwyczaił swoich słuchaczy. VvsNike, to jeden z utworów promujących najnowszą płytę rapera – Import/Eksport, która trafiła do sprzedaży 27 września. Teledysk do utworu VvsNike to zasługa ekipy Marathon.

Solar – Final Call

Klip do utworu Final Call pochodzącego z wrześniowego albumu SolaraPokój 0 to efekt podróży rapera do Filipin. Przy okazji premiery singla Solar podzielił się ze słuchaczami pewną refleksją na temat tego, czego doświadczył podczas swojej wyprawy.

Robienie tej płyty to była długa, kręta podróż – podróż przez samego siebie i podróż przez świat. Klip do Final Call to wspomnienie z Filipin, kraju który mnie zmienił na zawsze.
Obok najpiękniejszych widoków, jakie w życiu widziałem, zobaczyłem też najczystsze zło. […] Odwiedziłem bezdomnych, wychudzonych, szczerbatych ludzi, poczułem wilgoć i smród slumsów, przeszedłem ich ulicami, mijałem cmentarze, na których mieszkali, poznałem historie chorób, których nigdy się nie leczy, głodu, biedy i kobiet wydłubujących prętem dzieci. […] To wszystko brzmi patetycznie, ale nie potrafię na ten moment lepiej ubrać tego w słowa, dużo lepiej poszło mi na płycie. Przywiozłem z tego głównie jeden wniosek – im więcej wiesz tym mniej wiesz. A ta piosenka, płyta i codzienne problemy są niczym przy ogromie tego co nas otacza

Za produkcję utworu odpowiada APmg, a montażem klipu zajęła się ekipa Tomasens. Co ciekawe, zdjęcia to zasługa samego rapera i jego partnerki, Magdy.

Pezet – Gorzka Woda

Z okazji premiery długo wyczekiwanej płyty – Muzyka Współczesna, Pezet zaskoczył swoich słuchaczy, udostępniając klipy do utworu Gorzka Woda w dwóch dodatkowych wersjach, na które zaprosił przedstawicieli starej i nowej szkoły. Trzeba przyznać, że teledysk został zrealizowany na mistrzowskim poziomie, co jest zasługą dobrze znanej w środowisku hip-hopowym ekipy H D S C V M. Produkcją singla zajął się nie kto inny jak Auer.

Ero – Ja

Elwis Picasso od Ero to płyta na którą czekali praktycznie wszyscy słuchacze hip-hopu. Członek JWP przez całą swoją karierę dograł niezliczoną ilość gościnnych zwrotek. Ja to singiel, do którego teledysk został zrealizowany w miejscu, które nazywane jest mekką raperów, czyli w Nowym Jorku. Legendarne miejscówki, znakomity jak zawsze Eros i klasyczny, ale jednak świeży bit wyprodukowany przez Magierę dają fantastyczną mieszankę. Realizacją teledysku zajął się Akin, który na co dzień mieszka w USA.

BonSoul – Trucizna feat. Roma

Jeżeli urządzilibyśmy plebiscyt na najbardziej klimatyczny teledysk, to ten do utworu Trucizna wygrałby w przedbiegach. Fantastyczne budowanie emocji i historia przedstawiona w klipie to zasługa Piotra Gołdycha i Michała Bączyńskiego. Panowie odpowiadają także za zdjęcia i montaż.
O nawijce Bonsona i oprawie muzycznej Soulpeta nie będę się długo rozpisywał, po prostu klasa światowa. Natomiast wokal Romy brzmi jakby był stworzony do tego numeru.

Kizo – Korytarze

Kizo promując swój nadchodzący album Złoto i Biel zabiera swoich słuchaczy w najróżniejsze miejsca. Była już Toskania, teraz przyszedł czas na polskie góry. Oczywiście nie brakuje świetnych samochodów i klasycznych dla Kiza scen na stacjach benzynowych. Korytarze wyprodukował duet APmg i Michał Graczyk. Produkcja teledysku to dzieło Mohera.

Bonus RPK – NIEPOKÓJ feat. ReTo, Czerwin TWM

Bonus RPK teledyskiem do numeru NIEPOKÓJ promuje swoje najnowsze wydawnictwo – Bloków rezydent. Gościnnie w utworze pojawił się ReTo i Czerwin TWM. W teledysku szczególną uwagę zwróciłem na oś fabularną, która jak to jest w przypadku Bonusa dotyka tej ciemniejszej strefy. Za produkcję singla odpowiadają Newlight$ & WOWO. Realizacja klipu to zasługa Brev K.O. W klipie znajduje się także odwołanie do jednego z filmów Quentina Tarantino. Jestem ciekaw, czy zgadniecie do którego?

DMN – BlaBlaCar feat. Malik Montana

Malik Montana pojawia się po raz kolejny w tym zestawieniu. Jednak tym razem jako gość. Malik pojawił się obok rapera o pseudonimie DMN w utworze BlaBlaCar, za produkcję którego odpowiada OLEK. Co do klipu, to pomimo tego, że jest zrealizowany w bardzo oklepanej estetyce – czyli noc, neony, samochody, to trzeba przyznać, że przyjemnie ogląda się te wstawki z tańczącym DMN’em. Klip zrealizowało HYPE MEDIA.

Kartky – igni

29 września na kanale Quequality ukazał się klip do utworu Kartky’egoigni. Za produkcję numeru odpowiada INDEB. Sam album rapera – Dom na skraju niczego ukazał się 26 lipca 2019 roku i dotarł do pierwszego miejsca krajowej listy OLiS. Za klimatyczny teledysk odpowiada Distort Media.

Jakie klipy znalazłyby się w Waszym zestawieniu?

Wrzesień obfitował w najróżniejsze teledyski. Raperzy zabierali nas w swoich klipach dosłownie wszędzie. Sprawdźcie które z nich dla Was wyselekcjonowaliśmy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Gedz […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →