TOP 5 hip-hopowych koncertów, które musisz zobaczyć w październiku


16 października 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Zdajemy sobie sprawę, że mamy połowę października i kilka świetnych koncertów już się odbyło, ale przed nami jeszcze sporo ciekawych wydarzeń. Sprawdźcie na jakie koncerty po prostu musicie wybrać się w tym miesiącu.

18 października – Gedz – Warszawa, Miłość

gedz

Kiedy: 18 październik 2019
Gdzie: Miłość, Warszawa
Bilety: 40-45 zł

W najbliższy piątek, w warszawskim klubie Miłość swój premierowy koncert zagra Gedz. Pochodzący z Trójmiasta raper zaprezentuje publiczności materiał ze swojego najnowszego albumu – Bohema. Sam album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród słuchaczy, co na pewno zaowocuje podczas grania repertuaru na żywo. Eksperymentalny sznyt i awangardowe podejście rapera do muzyki spowodują, że na pewno nie pożałujecie pójścia na koncert.

18 października – Kabe i Miły ATZ – Poznań, Projekt LAB

kabe

Kiedy: 18 październik 2019
Gdzie: Projekt LAB, Poznań
Bilety: 30-40 zł

Nie lada gratka czeka również fanów hip-hopu w Poznaniu. W Projekcie LAB pojawi się jeden z najciekawszych zawodników na polskiej scenie muzycznej, czyli Kabe. Raper dzieciństwo spędził we Francji co ma ogromny wpływ na jego utwory. Reprezentant Stoprocent w swoich numerach przemyca charakterystyczne dla francuskiego rapu brzmienia, co w połączeniu z polskimi korzeniami tworzy coś wyjątkowego.

Do Kabe dołączy również były reprezentant Mordor MuzikMiły ATZ. Świeżo upieczony Młody Wilk w poznańskim klubie zaprezentuje utwory, które dotychczas nie zostały jeszcze opublikowane. Koncert Kabe i Miłego ATZ to świetna sprawa dla fanów afro trapu i brytyjskiego grime’u, który Miły wraz z Mordor Muzik przywiózł do Polski.

22,23 października – SCARLXRD – Warszawa, Proxima i Kraków, Kwadrat

scarlxrd

Kiedy: 22 październik 2019 | 23 październik 2019
Gdzie: Proxima, Warszawa | Kwadrat, Kraków
Bilety: 99 zł, kup na Biletomat.pl

Koncerty SCARLXRDa to zdecydowanie jedno z ważniejszych wydarzeń w październiku. Dwudziestopięcioletni artysta pochodzący z Wielkiej Brytanii aktualnie jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie oryginalnych raperów na światowej scenie muzycznej. To wszystko ze względu na niepowtarzalny styl utworów, w których SCARLXRD łączy trap rap z metalem.

Raper w Polsce pojawi się na dwóch koncertach, więc macie możliwość wyboru w jakim mieście chcecie go zobaczyć (a może nawet w obu). Podczas tych dwóch koncertów SCARLXRD będzie promował swój najnowszy krążek – Infinity, który znacząco różni się od poprzedniego wydawnictwa, gdyż postawił on na bardziej rapowe brzmienia. Jednak pomimo tego album został doceniony przez fanów jak i krytyków

23 i 24 października – Skepta – Warszawa, Progresja i Kraków, Studio

Skept aw Polsce

Kiedy: 23 październik 2019 | 24 październik 2019
Gdzie: Progresja, Warszawa | Klub Studio, Kraków
Bilety: 135-150 zł, kup na Biletomat.pl

Te koncerty to prawdziwe święto hip-hopu. Skepta, czyli niepodważalny król grime’u powraca do Polski. Tym razem zobaczymy go nie na jednym, a na dwóch koncertach – 23 października w Warszawie i 24 października w Krakowie. Skepta podczas wizyty w naszym kraju będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo – Ignorance is Bliss (spokojnie, na pewno nie zabraknie takich hitów jak Shutdown i That’s not me – gwarantuję). Od momentu debiutu na światowej scenie Skepta praktycznie zmonopolizował rynek brytyjski, a swoimi energicznymi występami wyznaczył obecne standardy w koncertach hip-hopowych. Zresztą sprawdźcie sami:

Występu Skepty na pewno nie możecie przegapić. Aktualnie w sprzedaży jest II pula biletów na koncert w Krakowie i III pula na koncert w Warszawie. Radzimy spieszyć się z zakupem biletów, bo mimo tego, że Skepta w Polsce gra dość systematycznie, to po prostu nie opłaca się tak długo czekać. To trzeba zobaczyć jak najszybciej!

24 października – Illegal Noise – Lublin, Klub30

Kiedy: 24 październik 2019
Gdzie: Klub30, Lublin
Bilety: 69 zł, kup na Biletomat.pl

Illegal Noise to ogólnopolski cykl imprez, mający na celu łączenie artystów reprezentujących najróżniejsze style, począwszy od niszowych, podziemnych klubów, poprzez krzykliwe imprezy uliczne, kończąc na dużych scenach. Celem imprezy jest stworzenie wydarzenia gdzie przenikać będą się mogli pasjonaci dobrego brzmienia i imprezy. Brzmi zachęcająco, prawda? W rzeczywistości jest jeszcze ciekawiej. W Klubie30 w Lublinie na scenie pojawi się mnóstwo świetnych wykonawców. Swoje umiejętności na scenie, oraz repertuar muzyczny zaprezentują: Solar, Oki, Słoń, Jan-rapowanie, Guzior i Żabson, który podczas Illegal Noise przedstawi premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty.

Zdajemy sobie sprawę, że mamy połowę października i kilka świetnych koncertów już się odbyło, ale przed nami jeszcze sporo ciekawych wydarzeń. Sprawdźcie na jakie koncerty po prostu musicie wybrać się w tym miesiącu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →