Czołowi polscy raperzy na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu


26 listopada 2019

Podziel się newsem:

Jak rozpoczynać wiosnę, to najlepiej robić to z dobrą muzyką. 21 marca do zabrzańskiej hali MOSiR zjedzie się czołówka polskiej sceny hip-hopowej. Sprawdźcie, kto wystąpi podczas Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu!

Reklama

Muszę przyznać, że line-up, który zafundowali organizatorzy Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu robi wrażenie. Krótko przybliżę Wam sylwetkę każdego z raperów, który pojawi się tego wieczoru w hali MOSiR w Zabrzu.

White 2115 na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Zeszłoroczny debiut reprezentanta SBM Label, Rockstar pokrył się platyną. W listopadzie tego roku White wydał swoją drugą solową płytę. Młody Książę pomimo początkowych problemów z pozycją na liście OLiS, spotkał się z uznaniem wśród słuchaczy. Styl White’a określiłbym jako niekonwencjonalny. Nie brakuje w nim przyspieszeń i zabawy wokalem. Wszystko to na trapowych, nieco klubowo brzmiących bitach.

White 2115 – Pałac

Malik Montana na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Malik Montana to postać, której aktualnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Raper od kilku lat miesza na polskiej scenie muzycznej wprowadzając do niej zachodni, gangsterski sznyt. Obecność Malika na naszej scenie poniekąd spowodowała zmiany w myśleniu polskiego słuchacza na temat muzyki. W tym roku swoją premierę miała jego kolejna solowa płyta. Import/Export to album, na który Malik zaprosił gości nie tylko z naszego podwórka, ale także raperów z Niemiec czy USA.

Malik Montana – Za Pasem

Białas i Lanek na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Białas to współzałożyciel jednego z największych obecnie labeli w naszym kraju – SBM Label, a przede wszystkim jeden z ważniejszych zawodników na polskiej scenie rapowej. Beezy, wraz z producentem Lankiem współpracuje od ładnych paru lat. Mają na swoim koncie trzy hitowe albumy (Polon, In Hajs We Trust 2, Hyper2000). To dzięki nim wiemy, żeby chodzić w dresie Jak Skepta. Lanek aktualnie produkuje najnowszy album Bedoesa, Opowieści z Doliny Smoków, o którym przeczytasz tutaj.

Białas & Lanek – Jak Skepta

Żabson na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Żabson to jeden z najbardziej charyzmatycznych przedstawicieli nowej fali w polskim rapie. Kojarzony jest przede wszystkim z nieoczywistych podkładów, ale także nowoczesnego, poniekąd nowatorskiego flow. W listopadzie premierę miała najnowsza płyta ŻabsonaInternaziomal, na której znajdziemy takie hity jak Twister, Elegancko czy Small Town Boy. Raper współtworzy także najgłośniejszą grupę w Polsce – chillwagon.

Żabson – Floyd Mayweather

Tymek na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

W tym momencie, Tymek to chyba najgorętsza ksywka obok takich tuz polskiego rapu jak Taco Hemingway czy Quebonafide. Tymek, to autor pewnej piosenki, która na YouTube’ie osiągnęła niebotyczną liczbę ponad 100 milionów wyświetleń. Na swoim koncie ma też uczestnictwo w 6. edycji Młodych Wilków Popkillera. Natomiast w jego dyskografii znajdziemy już 3 solowe albumy. Aktualnie pracuje on nad nowym wydawnictwem. FIT ma ukazać się już niebawem.

Tymek feat. Big Scythe, Deys – Anioły i Demony

Mr. Polska na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Mr. Polska to raper, który bardziej znany był w Holandii, w której się wychował, niż w Polsce. Ostatnio jednak się to zmienia. Wszystko dzięki współpracy rapera z Malikiem Montaną przy hitowych singlach Jagodzianki i Pistolet. W 2018 ukazało się wydawnictwo De Sloper, które jest przekrojem przeróżnych stylów muzycznych, od trapu po nowoczesne R&B.

Mr. Polska feat. Malik Montana – Pistolet

Young Igi na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Igi to kolejny po Żabsonie i Tymku przedstawiciel nowej fali, którego będziemy mogli usłyszeć w Zabrzu. 25 października ukazał się jego drugi solowy album – Skan Myśli. Gdyński zawodnik kojarzony jest przede wszystkim z adlibowymi wstawkami, umiejętnie użytym autotunem i śpiewanymi fragmentami.

Young Igi feat. Włodi – THC

Przyłu i VBS na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego Przyła i VBS’a umieściłem razem w tym zestawieniu. Chłopaki tak naprawdę tworzą bardzo zgrany duet. W 2019 roku nakładem QueQuality ukazał się ich wspólny album – Stowarzyszenie umarłych raperów, na którym Przyłu i VBS znakomicie się uzupełniają, rzucając przy tym konkretne zwrotki. W tym roku Przyłu został wybrany jednym z Młodych Wilków.

Przyłu & VBS feat Kartky – Oriencik

Be Vis na Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu

Be Vis co prawda nie ma jeszcze na swoim koncie pełnoprawnego projektu, ale nie przeszkodziło mu to znaleźć się w gronie tegorocznych Młodych Wilków Popkillera. Warto zwrócić uwagę na wiek rapera. W tym roku skończył on dopiero 19 lat, a mimo to ma na swoim koncie takie hity jak Surfer, który na platformie YouTube ma już ponad 25 milionów wyświetleń. Be Vis w swoich numerach, podobnie jak Tymek, wykorzystuje klubowe podkłady, na których znakomicie się odnajduje.

Be Vis – Surfer

Zabrzańska Noc Hip-Hopu, 21 marca – kup bilet

Do 21 marca zostało jeszcze mnóstwo czasu, a jednak pierwsza, najtańsza pula biletów całkowicie się już wyprzedała. Aktualnie możecie zakupić wejściówki z drugiej puli, za 79 zł. Jeśli jednak zwykła wejściówka Wam nie wystarczy, to możecie zdecydować się na wejściówkę Golden Circle lub Super VIP. Szczegóły znajdziecie na stronie Biletomat.pl

Jak rozpoczynać wiosnę, to najlepiej robić to z dobrą muzyką. 21 marca do zabrzańskiej hali MOSiR zjedzie się czołówka polskiej sceny hip-hopowej. Sprawdźcie, kto wystąpi podczas Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu! Muszę przyznać, że line-up, który zafundowali organizatorzy Zabrzańskiej Nocy Hip-Hopu robi wrażenie. Krótko przybliżę Wam sylwetkę każdego z raperów, który pojawi się tego wieczoru w hali […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Zabrzańska Noc Hip-Hopu, MOSiR | 21.03.2020

Biletomat.pl
od 79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.