Artyści grają koncerty online. Muzyka nie ucichnie

Obserwuj nas na instagramie:

W obecnej sytuacji większość artystów musiała odwołać bądź przełożyć zaplanowane na najbliższy czas występy. Szybko jednak znaleźli sposób, by i tak grać dla fanów. Sprawdźcie, kto zagra koncert online!

W momencie, gdy w Polsce odwołano wszystkie imprezy masowe, muzycy i zespoły musieli przenieść się do Internetu. Jednym z pierwszych polskich artystów, który zagrał koncert online, był Baranovski. Artysta, o odwołaniu koncertu we wrocławskim Starym Klasztorze dowiedział się na godzinę przed jego rozpoczęciem, gdy wszystko było już gotowe. Zespół postanowił mimo wszystko zagrać, a fani mogli to oglądać z ekranów swoich telefonów i komputerów.

W ostatnich dniach koncerty online zagrali m.in.: Krzysztof Iwaneczko, Nagrobki, Paweł Izdebski, Ewa Farna czy Urszula. Sprawdźcie, czyje występy jeszcze przed nami:

Koncert online: Marcin Januszkiewicz – 17 marca, godz. 21:00

Marcin Januszkiewicz, znany m.in. z własnych interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej na płycie Osiecka po męsku, zagra koncert live, na Instagramie. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:00.

Koncert online: Atanas Valkov – Live from the forest – 21 marca, godz. 18:00

Atanas Valkov – polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego 21 marca o godzinie 18:00 zagra ze swojego domowego studia i przeniesie nas do świata muzyki filmowej. Obserwujcie wydarzenie na Facebooku, żeby nie przegapić tego koncertu online.

Koncert online: The Analogs / Projekt Pudło – 21 marca, godz. 20:00

21 marca odbędzie się akustyczny koncert online gitarzystów The Analogs – Kamila Rosiaka i Pawła Czekały. Będzie on transmitowany na żywo na Facebooku.

Koncert online: ZAGI Solo Online – Koncert bez wychodzenia z domu – 20 marca, godz. 18:00

ZAGI zagra solo, bez zespołu, by nie stwarzać dodatkowego ryzyka. Koncert będzie transmitowany na żywo z mieszkania artystki, a oglądać go będzie można na YouTube.

zagi koncert online

Koncert online: Łydka Grubasa – 21 marca, godz. 20:00

Koncert online Łydki Grubasa odbędzie się 21 marca o godzinie 20:00, na YouTube’ie. Muzycy zapowiadają, że będzie to: normalny, pełnokrwisty gig, z zajebistym dźwiękiem i obrazem, dostępny dla wszystkich za darmoszkę.

Koncert online: Pierwszy polski festiwal online – Soundrive Online Festival

Z inicjatywą pierwszego polskiego festiwalu online wyszli organizatorzy trójmiejskiego Soundrive. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek, 20 marca i potrwa cały tydzień. Pierwszych artystów poznamy już jutro.

Zaraza nie odbierze nam przyjemności ze wspólnego słuchania muzyki na żywo, ale zachowujemy środki ostrożności – zaprezentujemy wyłącznie występy solo lub duety wprost z domostw artystów. Oni siedzą w domu, wy siedzicie w domu, łączy nas stałe łącze.

Występy będą transmitowane na kanale Soundrive na YouTube. Artystów, którzy wystąpią, będzie można wesprzeć poprzez dobrowolne napiwki. Zachęcamy do wspierania twórców, którzy obecnie mają mocno ograniczone możliwości zarobkowe!

Koncerty online: Global Citizen – Together At Home

Codziennie na Instagramie najpopularniejsi muzycy grają koncerty życzeń. Fani mogą proponować utwory, a artyści grają je na żywo ze swoich domów. Taki koncert online zagrali już m.in. Chris Martin z zespołu Coldplay, John Legend, Dan Smith z Bastille czy Camila Cabello i Shawn Mendes. Obserwujcie Global Citizen, aby nie przegapić żadnego występu.

Koncerty online: Domowy Festiwal, od 26 marca

Wielu znanych polskich artystów będzie można usłyszeć na żywo podczas Domowego Festiwalu. Koncerty będzie można zobaczyć na instagramowych profilach występujących artystów. Na ten moment znamy line-upy dwóch dni. Podczas Domowego Festiwalu wystąpią:

  • 26 marca: Ania Karwan w roli headlinerki, Artur Sikorski, Paula i Karol, SwiernalisBEMY, Jakob Zaborski i Aleksandra Smerechańska.
  • 27 marca: Bovska w roli headlinerki, Jeremi Sikorski, Marcin Januszkiewicz, Michał Sobierajski, Marcel Baliński, Adam Strycharczuk, Ewelina Grossman i Alicja Szemplińska

Obserwujcie Domowy Festiwal na Instagramie!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Spread the word! #domowyfestiwal #zostańwdomu

Post udostępniony przez Domowy Festiwal (@domowyfestiwal)

Koncerty online: Wielkie Siedzenie w Domach

Wielkie Siedzenie w Domach to kampania społeczna, mająca na celu zaangażować jej uczestników w poddanie się dobrowolnej kwarantannie. W jej ramach polscy artyści grają koncerty online. Dotychczas w ramach tej akcji wystąpili sanah i Michał Szpak. W najbliższym czasie możemy się spodziewać także koncertu

Koncert online: Nagrobki i Mikołaj Trzaska on-line – 30 marca, godz. 12:00

Zespół Nagrobki ponownie zagra koncert online, tym razem wspólnie z Mikołajem Trzaską. Występ będzie transmitowany na żywo na youtube’owym kanale Nagrobków.

Koncerty online: MNIN Couch Festival – 23,25,27 marca

23 marca rusza seria koncertów online, podczas których zaprezentują się artyści projektu My Name Is New. 23 marca wystąpi zespół The Bullseyes, 25 marca – Tacher oraz 27 marca będzie to grupa sedguy. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00.

Koncert online: Little Dragon – 27 marca

Już w najbliższy piątek, 27 marca zespół Little Dragon wydaje swoją najnowszą płytę New Me, Same Us. Aby w odpowiedni sposób świętować premierę, grupa zagra koncert online, podczas którego premierowo usłyszymy nowe utwory. Nie przegapcie!


Wygramy Muzyką

Organizatorzy koncertów z serii WYGRAMY MUZYKĄ chcieli położyć jak największy nacisk na to, czego w czasach pandemii brakuje nam w muzyce najbardziej, czyli kontaktu artystów z publicznością. Postanowili zatem z każdego swojego koncertu stworzyć wyjątkowe, muzyczne wydarzenie.

Podczas steamingów tych koncertów, widzowie będą mieli do wyboru aż siedem kamer. Każda z nich będzie śledziła innego muzyka, patrząc mu na ręce. Oglądający może sam w dowolnej chwili i dowolną ilość razy zmieniać kamerę, z której będzie chciał oglądać koncert, dzięki czemu będzie mógł być tak blisko swoich idoli, jak prawdopodobnie jeszcze nigdy nie był.

Każdemu koncertowi będzie towarzyszył dodatkowo szereg innych atrakcji, takich jak chociażby wywiady z artystami, do których pytania ułożą sami widzowie, a zada je redaktor muzyczny – Piotr Metz

Wygramy Muzyką

Więcej koncertów online znajdziecie w naszym kalendarium

W obecnej sytuacji większość artystów musiała odwołać bądź przełożyć zaplanowane na najbliższy czas występy. Szybko jednak znaleźli sposób, by i tak grać dla fanów. Sprawdźcie, kto zagra koncert online! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →