Koncerty online – sprawdź, jakie streamy czekają Cię w najbliższym czasie


05 listopada 2020

Podziel się newsem:

Nowa, koncertowa rzeczywistość staje się już normą, bowiem koncerty online to coraz bardziej popularne zjawisko. Sprawdźcie, jakie międzynarodowe wydarzenia czekają Was w najbliższym czasie.

Koncerty online – nowa rzeczywistość branży muzycznej

Koncerty online zdają się być naszą nową rzeczywistością, w której pomału zaczynamy się odnajdować, zarówno my, odbiorcy, jak i artyści oraz organizatorzy. Zaczęło się niewinnie, od małych koncertów transmitowanych z sypialni przez rodzimych artystów w celu promocji nowego materiału, bądź po prostu utrzymania kontaktu z fanami. Jednak wraz z utrzymywanym stanem zamrożenia sektora eventowego fenomen ten rozrastał się na co raz większą skalę.

Wytwórnie, organizatorzy koncertów, a nawet firmy prywatne zaczęły potem tworzyć wyjątkowe cykle koncertów – już z profesjonalnym sprzętem transmisyjnym , tak jak to było chociażby w przypadku „trasy” Męskie Granie #wdomu, które na swoich koncertach zgromadziło kilkunastu topowych artystów polskiej sceny oraz tysiące odbiorców przed komputerami.

Dziś koncerty online na rodzimej scenie zostały trochę już zapomniane, co jest zrozumiałym następstwem niezbyt optymistycznych nastrojów ponownie zamkniętej branży kulturalnej, która kolejny raz została na lodzie, nie mogąc liczyć na jakiekolwiek rządowe wsparcie.

Z kolei na rynku międzynarodowym streamy live stają się już niemalże normą, która ma nam zastąpić zablokowane międzynarodowe tournée największych, światowych gwiazd. Co za tym idzie, skala tych wydarzeń wręcz poraża swoim rozmachem.

Koncerty online – przerost formy nad treścią?

Jednymi z pierwszych artystów, którzy zagrali swoje muzyczne show online byli Nick Cave i Billie Eilish. Nie bez kozery mówię tu o „show”, ponieważ w tych koncertach już nie chodzi tylko o muzykę. Streamowane wydarzenia muzyczne to ogromne produkcje, w których, stety/niestety, często wizualna odsłona przewyższa wartość czysto muzyczną.

Wynikło to zupełnie naturalnie ze wspomnianej nowej, koncertowej rzeczywistości, w której się znaleźliśmy, bowiem takie transmisje, nawet najlepiej zrealizowane, nie są w stanie w pełni oddać klimatu grania na żywo. Nie poczujemy wibrującej pod nogami podłogi od basów i stopy, nie poczujemy też duchoty ciasnego klubu i charakterystycznego vibe’u roztańczonej publiczności. Często przed ekranami naszych komputerów jesteśmy sami. Dodatkowo dochodzą tu aspekty techniczne – nikt raczej nie przytarga sobie do pokoju estradowych głośników.

Billie Eilish
Billie Eilish – „Where do we go?” koncert online

Płatne koncerty online – wyzysk czy sprawiedliwy deal?

W związku z tym artyści idą na kompromis – proponują nam unikalne i jednorazowe audio-wizualne show, które przez ostatnie kilka miesięcy byli w stanie dopieścić w każdym szczególe, w zamian wymagając od uczestników takiego koncertu zakupu biletu, który umożliwi odblokowanie dostępu do streamu.

Brzmi jak sprawiedliwy deal, bowiem, choć cegiełki często dorównują swoimi cenami biletom na koncerty na żywo, na scenie usytuowanej w centrum ekranu naszego laptopa, telewizora, czy smartfona poza główną gwiazdą widzimy często tancerzy, akrobatów, gości specjalnych, zmieniające się stroje i scenografię oraz prawdziwy festiwal rozmaitych świateł i laserów. No i oczywiście naszą ulubioną muzykę, która nierzadko wybrzmiewa w naprawdę wyjątkowych miejscach. A co najważniejsze – jesteśmy uczestnikami ekskluzywnego wydarzenia, które nigdy więcej się nie powtórzy. Trzeba przyznać, że tego typu wydarzenia trudno było by przenieść w całości na prawdziwą, światową trasę.

Koncerty online, które czekają nas w najbliższych dniach

Jak na razie transmisje online wydają się być jedyną sensowną opcją, na to, aby wciąż utrzymać żywą relację artysta-fan. Sprawdźcie zatem na jakie koncerty będziecie mieli okazję wybrać się w najbliższym czasie!

Dua Lipa – STUDIO 2054

Dua Lipa szykuje dla swoich fanów prawdziwą, taneczną, tykającą bombę, która wybuchnie 27 listopada. Artystka opisuje swoje muzyczne show jako elektryzujące doświadczenie, będące pełną śpiewu i tańca podróżą w czasie i przestrzeni. Nie zabraknie również specjalnych gości, z którymi Dua wykona utwory ze swojego debiutanckiego albumu, i najnowszych Future Nostalgia oraz Club Future Nostalgia. Bilety i więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Dua Lipa koncert online

Kylie Minogue – Infinite Disco

Równie taneczne show szykuje prawdziwa, legendarna już gwiazda światowej muzyki pop – Kylie Minogue. Już w ten weekend, dzień po premierze swojego najnowszego albumu Disco, czyli dokładnie w sobotę, 7 listopada, artystka zaprezentuje pełne klubowego klimatu utwory z tego krążka podczas swojego koncertu online Infinite Disco. Dodatkowo u boku Kylie stanie niezwykły chór House Gospel Choir. Bilety i więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Kylie Minogue - Infinite Disco

Niall Horan – Live At Royal Albert Hall

Koncert Nialla Horana w kultowym, ekskluzywnym Royal Albert Hall będzie również pierwszą okazją Irlandczyka do wypromowania swojego nowego materiału na żywo. Album Heartbreak Weather wybrzmi live już 7 listopada. Do wyboru macie cztery różne koncerty dostosowane do odpowiednich stref czasowych. Artysta oprócz promocji swojej nowej płyty chce tym koncertem zwrócić uwagę na trudną sytuację osób z ekip technicznych, pracujących przy koncertach i przekaże im część dochodów ze sprzedaży biletów. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Metallica – Live & Acoustic from HQ

Metallica zagra akustyczny koncert w San Rafael w Kalifornii. Zespół również wystąpi charytatywnie, a wszystkie środki zebrane ze sprzedaży biletów przekaże na rzecz własnej fundacji All Within My Hands. Nie przegapcie transmisji koncertu tej kultowej grupy, która zagra w wyjątkowej formule już 14 listopada. Bilety i więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Hania Rani and Band – live from NOSPR

Na światowym rynku koncertów online nie brakuje również polskiego pierwiastka. 26 listopada specjalny, transmitowany koncert prosto z katowickiego NOSPR zagra Hania Rani. Artystka wystąpi z zespołem, a jej muzyczny spektakl będzie streamowany trzykrotnie, w różnych strefach czasowych. Zakupienie biletu na koncert gwarantuje również dostęp do specjalnych materiałów zza kulis, z prób i tych, dokumentujących proces twórczy Hani. Bilety i więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Nowa, koncertowa rzeczywistość staje się już normą, bowiem koncerty online to coraz bardziej popularne zjawisko. Sprawdźcie, jakie międzynarodowe wydarzenia czekają Was w najbliższym czasie. Koncerty online – nowa rzeczywistość branży muzycznej Koncerty online zdają się być naszą nową rzeczywistością, w której pomału zaczynamy się odnajdować, zarówno my, odbiorcy, jak i artyści oraz organizatorzy. Zaczęło się […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →