fot. materiały promocyjne

Jakie płyty kupują Polacy? Oto najlepiej sprzedające się albumy pierwszej połowy 2023 roku


14 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do sieci trafiło zestawienie najchętniej kupowanych albumów (w wersji fizycznej) w pierwszym półroczu 2023 roku w Polsce.

Depeche Mode i Metallica wciąż na topie

Choć platformy streamingowe bardzo mocno wpłynęły na spadek sprzedaży fizycznych nośników z muzyką, wciąż są jeszcze osoby, które kolekcjonują płyty CD czy winyle. Szczególnie te drugie stały się w ostatnich latach bardzo modne. Jesteście ciekawi, jakie albumy cieszyły się wyjątkowym powodzeniem sprzedażowym w pierwszej połowie 2023 roku? W podsumowaniu sprzedaży w sieci salonów Empik zdecydowanymi zwycięzcami okazali się Depeche Mode. Ich płyta była najlepiej sprzedającą się w aż w 8 z 16 polskich województw, przeważając w liczbie sprzedanych CD, a także trafiając na trzecie miejsce w liczbie sprzedanych płyt winylowych. Warto wyróżnić też 72 Seasons Metalliki, najlepiej sprzedający się album w aż 5 województwach – 3. jeśli chodzi o CD i 2. w przypadku winyli.

W piątce najlepiej sprzedających się płyt CD w Empikach w całej Polsce, zaraz pod liderującymi Depeche Mode, znalazła się sanah i jej Sanah śpiewa Poezyje. Na trzecim miejscu jest wspominana już Metallica, na czwartym Lata 20. Dawida Podsiadło, a na piątym Mały Książe Aviego. Na mapie poniżej znajdziecie pełen rozkład najlepiej sprzedających się płyt, oraz top 5 w przypadku płyt CD i winylowych.

Najlepiej sprzedające się płyty pierwszej połowy 2023 roku

Jakie płyty kupują Polacy? Oto najlepiej sprzedające się albumy pierwszej połowy 2023 roku

Rap na wschodzie

Powyższa mapa, dość jasno pokazuje ciekawą rzecz. Najlepiej sprzedające się płyty w Empikach we wschodniej Polsce to płyty rapowe. W województwach Podlaskim i Podkarpackim najchętniej kupowanym albumem był Mały Książę Aviego. Z kolei na lubelszczyźnie zwyciężyło Na waszych oczach Polskiej Wersji. Jednocześnie najlepsza sprzedaż w jednym z województw nie wystarczyła warszawskiemu duetowi do załapania się na listę pięciu najchętniej kupowanych płyt. Aviemu przy dwóch województwach udało się wskoczyć zaledwie na piąte miejsce. Jak widać, rap zawsze będzie miał bardzo mocne oparcie w słuchaczach ze wschodu.

Do sieci trafiło zestawienie najchętniej kupowanych albumów (w wersji fizycznej) w pierwszym półroczu 2023 roku w Polsce. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Depeche Mode i Metallica […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →