fot. YouTube

Metallica w języku migowym! Tłumaczka zaimponowała fanom


17 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół przełożył wszystkie utwory z nowej płyty 72 Seasons na amerykański język migowy. Słuchaczom Metalliki bardzo spodobała się interpretacja tłumaczki, która wyraziła nie tylko słowa tytułowego utworu, ale również riffy i gitarowe solówki.

Nowy album Metalliki dla osób niesłyszących

Metallica wróciła po siedmiu latach przerwy z nowym albumem 72 Seasons. Legendarni muzycy thrash metalowi może nie zaskoczyli materiałem, ale po kilkudziesięciu latach na rynku muzycznym wciąż skupiają na sobie uwagę branży i wiernych fanów. A tych rozpieścili nie tylko 12 utworami na płycie, ale również teledyskami w klimacie metalowego wydawnictwa oraz dedykowanymi materiałami – m.in klipami z zagranicznymi napisami do singli, a także tłumaczeniami w amerykańskim języku migowym.

Zespół zapowiedział, że do 25 kwietnia każda z piosenek otrzyma tłumaczenie dostępne dla osób głuchych. To pierwsza grupa rockowa, która dzieli się pełnym albumem w ASL. W projekcie bierze udział Amber Galloway z AG Productions, która ma doświadczenie w interpretacji koncertów na festiwalach muzycznych w Stanach Zjednoczonych.

„Mamy nadzieję, że nasi fani ze społeczności osób niesłyszących i niedosłyszących z przyjemnością zapoznają się z albumem dzięki tym filmom” – napisała Metallica.

Fani zachwyceni tłumaczką migową

Dotychczas pojawiło się jedno nagranie z materiałem Metalliki w języku ASL. To tytułowy singiel 72 Seasons, do którego Amber nagrała wideo, gdzie miga nie tylko teksty utworów, ale również instrumenty oraz ogólne emocje, wyrażane przez muzyków. Tłumaczka pokazuje wszystko swoim ciałem oraz mimiką.

„Totalnie rozwaliła system tymi gitarowymi solówkami” – czytamy w komentarzach. „Nie sądziłam, że coś takiego istnieje. Szanuję Metę jeszcze mocniej”.

„To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie widziałem w życiu. Mama mojego najlepszego przyjaciela jest głucha, a dzisiaj po raz pierwszy widziałem, jak cieszy się muzyką”.

– pisze jeden z fanów pod klipem do 72 Seasons.

Metallica wypuściła również klipy do Shadows Follow, Room Of Mirrors i Sleepwalk My Life Away. Niedługo obejrzymy je w języku migowym.

Metallica diametralnie zmieniła podejście do wykorzystywania ich piosenek w mediach. Lars Ulrich wyjaśnia powody
Metallica promuje najnowszy album „72 seasons”

Zespół przełożył wszystkie utwory z nowej płyty 72 Seasons na amerykański język migowy. Słuchaczom Metalliki bardzo spodobała się interpretacja tłumaczki, która wyraziła nie tylko słowa tytułowego utworu, ale również riffy i gitarowe solówki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →