fot. materiały prasowe

Metallica diametralnie zmieniła podejście do wykorzystywania ich piosenek w mediach. Lars Ulrich wyjaśnia powody


30 listopada 2022

Podziel się newsem:

Zespół Metallica w ostatnich latach zmienił swoje podejście do wykorzystywania swoich piosenek w filmach czy serialach. Perkusista grupy, Lars Ulrich, wyjaśnił na przykładzie serialu Stranger Things, co stało za zmianą nastawienia.

Metallica zmienia podejście

Perkusista zespołu Metallica, Lars Ulrich, wyjaśnił, dlaczego zespół zmienił swoje podejście do wykorzystywania ich muzyki w serialach czy filmach. Grupa w przeszłości odmawiała wielu twórcom.

Zawsze byliśmy tymi typami, którzy ciągle odmawiali. Często pytali nas, czy mogą wykorzystać jedną piosenkę tam, drugą gdzieś indziej. Odpowiedzią zawsze było „nie”. Parę lat temu postanowiliśmy zrobić zwrot o 180 stopni. Usiedliśmy ze sobą i uznaliśmy, że było to głupie podejście. Dlaczego przywiązywaliśmy do tego taką wagę? Dlaczego traktowaliśmy te piosenki jako nasze klejnoty koronne? Postanowiliśmy, żeby po prostu dzielić się naszą muzyką ze światem. Zaczęliśmy więc się zgadzać

– wyznał członek zespołu Metallica.

Ulrich nawiązał również do serialu Stranger Things. Utwór Metalliki pojawił się w czwartym sezonie, gdy twórcy zbudowali całą scenę wokół Master of Puppets.

To było niesamowite, bo piosenka na nowo stała się fenomenem. Byliśmy bardzo dumni. Kto by pomyślał, że czterdzieści lat później te utwory nadal będą mieć taki wpływ na ludzi? Cieszy nas, że mogliśmy być częścią tego serialu. Było to bardzo niespodziewane

– dodał perkusista.

Stranger Things 4: Eddie Munson – Master of Puppets

Metallica w Polsce

Metallica parę dni temu zapowiedziała swoją dwunastą studyjną płytę. Krążek 72 Seasons ukaże się 14 kwietnia 2023 roku. Przy okazji ogłoszenia nowego krążka, grupa poinformowała też o nowej trasie koncertowej – M72. W ramach niej Metallica zagra także w Polsce. Nie będzie to tylko jeden, ale aż dwa koncerty! Zespół pojawi się 5 i 7 lipca 2024 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Nadchodząca trasa Mety będzie utrzymana w formule „no repeat”. Oznacza to, że zespół na obu występach zagra całkowicie różne setlisty i piosenki nie będą się powtarzać. Podobnie będzie z supportami: koncert 5 lipca 2024 otworzą Architects oraz Mammoth WVH, zaś 7 lipca 2024 roku zaprezentują się Five Finger Death Punch, a także Ice Nine Kills.

Zespół Metallica w ostatnich latach zmienił swoje podejście do wykorzystywania swoich piosenek w filmach czy serialach. Perkusista grupy, Lars Ulrich, wyjaśnił na przykładzie serialu Stranger Things, co stało za zmianą nastawienia. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →